• |
ide | kryesore

Basha: E papranueshme nisma e Ramës “anti-KÇK”, bllokon SPAK dhe BKH

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi nismën e kryeministrit Edi Rama për një projektligj anti-KÇK. Sipas kryedemokratit, kjo është përpjekje për të dubluar reformën në drejtësi dhe institucionet kryesore, SPAK dhe BKH. Sipas Bashës, Rama nuk ka pse shpik ligje sepse Shqipëria ka ligjet më të forta kundër krimit në botë.


“Nesër do bëjë një SPAK të veten. Është një mashtrim. Ky model është i papranueshëm. Edi Rama ngre SPAK paralel sepse ka frikë nga SPAK-u real e nga reforma në drejtësi. Kjo qeveri a ka kthyer Shqipërinë në një strehë të kriminelëve nga Amerika deri në kontinentet më të largët. Peshku është qelbur nga koka. Zgjidhja janë zgjedhjet e ndershme, për të pasur qeveri jo bashkëpunëtorë me kriminelë. Mos harroni, rastet e Dibrës, Tahirin, Dakon, Gjiknurin, Pjetrin, Kajmakun, Tahiri, Xhafaj, Roshi etj. Sa herë që njerëzit e tij janë kapur në krim, Rama i ka mbrojtur. Ka edhe dy persona non grata Doshin edhe Dakon. Rama do të bëjë gjithçka për të sabotuar SPAK-un. Do bëjë spektakël, do iu bjerë nja dy personave ndoshta, bandat rivale. Por ka frikë nga SPAK”, – deklaroi Basha. ©LAPSI.al


12 Comments

 1. Absolutisht e sakte! Kur ndryshimet i kerkuat ju na u tha qe reforma nuk preket dhe keto jane perpjeke per ta zhbere. Po tani cfare jane? Per cudi e paskem paraprire kete qendrim.

     1. Bravo i qofte! Futi nje te qire si shperblim se i behet qejfi kuckes rilindase. Une per vete nuk ja hedh as qyrrat laraskave mavi si j te dy

     2. IKNI MOR QELBESIRA MAVI , IKNI MOR JU QIFSHA ME TE GJALLE E ME TE VDEKUR O FIS KURVASH . JU QIFSHA MERO BAZEN NE GOJE SE JUA KA HEKUROSUR TRURIN KOMPLET

     3. Ju ka dale era me kohe ju rrogtareve mavi qe per 240 mije leke shisni bythe e shtepi. jeni peshtirosja e ketij veni . ik merr rrogen tani o qelbesire idiote

 2. Shpellari me i ri I lapsit neri debatikasi I fundit ne pd qe rri mbas bythes luluse,o debatiks i luluse ja pe gruan e bashes ne avion me kembe perpjet ne bisnes clas ne dy te burrit dhe udhetareve te tjere,keta te varferit qe po mendojne per hallet e popullit dhe te tuat o neri dhe shiko motren gruan e mamin

 3. Zabrahani, mbajtesi i oturakut te rilindjes, komentuesi me emer te humbur, IPAEMER, si i kudo ndodhur, vrojtues kalec hajdutesh e drogmenesh tregohet i gateshem ne kundervenije te komentueseve qe nuk perkrahin palaco qeverine, qe ky fare bastardi, komunalist i gjerizeve rilindase na i mbron ne cdo koment te tije, dhe me injorancen qe e karakterizon, eshte absurdi me profan i simbolit te qelbesirave rilindase. Fytyra e ndyre e ketij te ndyri, gjithemone ne komente i kunder vihet opozites, qe a thua se tere maskaralleqet e ketij pushteti i ka bere ajo, e ky sorollop debilo kuql i rilindjes akoma na eshte me luften guerrile te baballareve te vet kunder opozites. Me tru thare e shterpe per kohen e soteme qe ky e shpreh, s’besoj se ka njeri sot me dy pare tru qe me kete qeveri te mos jeshe opozitar. KY qofte qe eshte, e lum partia qe e ka.

 4. O bythlepirsi i luluse xixa qe te nxorren prape neper portale ti qe dhe emrin ta ka vene partia,te duket europiane ngritja e kembeve te aureles se lulzimes,ti qofsh,per te zezat qe ka bere pd kete e di edhe bufi edhe ti kercenime plagosje djegje shkatarrim te prones se perbashket vrasje keto i ka bere nje njeri salih karaxhic berisha dhe asnje tjeter si president si kryeminister si kryetar i pd,prandaj pusht mbyll gojen me mutin e salihut dhe mos fol me per brockulla te tipit vilen e luluse dhe lobimin rus

 5. Policia na u bo si kiu fiu . Te gjitha funksionet e shtetit do ti zevendesoje polici . Perveçse arkitekta , tani policat do bohen edhe gjyqtar , edhe ekonomista , edhe doktora edhe …. gjithçka . O palloshi i anetes e ktheve kete vend ne shtet policor or idiot me brire . Ti livadhit edhe ca kohe perderisa Basha te bo fresk . Por vullkanit te popullit nuk i bo dot derman . Baruti eshte gati , edhe shkrepsaj eshte gati , mungon vetem nje ferkim i vogel dhe……buuuuuuum

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu