• |
ide | kryesore

Kupa e Amerikës: shorti i buzëqesh Brazilit, por jo Argjentinës

F1, Sport

Që skuadrat që do të sfidohen në qershorin e vitit të ardhshëm në Kupën e amerikës kanë njohur edhe kundërshtarët e tyre në shortin e hedhur në Kartagjena të Kolumbisë. Goglat kanë qenë me fat për Brazilin, që ka shmangur pothuaj të gjithë pretendentët, ndërsa nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Argjentinën e vendosur në Grupin A.


Dy vendet organizatore Kolumbia dhe Albiceleste janë ndarë në grupet respective, por nëse kolumbianët do të kenë vetëm Brazilin rivalin kryesor, Messi e të tjerët duhet të sfidohen edhe një herë me Uruguajin me të cilët barazuan në miqësoren e tensionuar pak javë më parë, por edhe Kilin e Paraguajin. Dy miqtë e ftuar Katari dhe Australia janë ndarë gjithashtu në dy grupet me katariotët që kanë peshkuar Selecaon në grupin B, ndërsa australianët bardhekaltrit e Selection.


Kupa e Amerikës do të nis në 12 qershor 2020 dhe do të zhvillohet në Kolumbi e Argjentinë.

Grupi A:

Argjentina, Australia, Bolivia, Uruguai, Kili, Paraguai

Grupi B:

Kolumbia, Brazili, Katari, Venezuela, Ekuadori, Peruja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu