• |
ide | kryesore

Video/ Kukësi asfalton Tiranën: Ahmataj nuk ka më në kontroll skuadrën

F1, Sport, Video

Tirana ka dalë e mundur në Selman Stërmasi 1-3 përballë Kukësit, që është imponuar me përmbysje kundër bardhebluve, që tani duket larg nga kohët kur mendonin se mund të pretendonin për titullin kampion. Dorëheqja e Ahmatajt, akuzat e lëshuara pas humbjes në Korçë, duket se ka lënë gjurmë edhe pse tekniku ktheu mendje, por tani duket se situata është më dramatike dhe përmes fjalëve të post-ndeshjes lexohet një skuadër të cilën elbasanasi nuk e ka më nën kontroll: “Po ta shikoni lojën, tërheqje pafund mbrapa, ndërkohë që detyrat ishin para – pranoi Ahmataj -. Vajtja me vonesë në presing, sjell atë që kundërshtari të shfaqet me fytyrë nga porta dhe të jetë e vështirë dalja përpara. Duhet kohë që t’i bindësh lojtarët”.


Por kohë nuk ka. Tirana tani është gjashtë pikë larg vendit të parë dhe javën e ardhshme vjen përplasja direkte në derbi. Avantazhi provizor i Hasanit, krijoi iluzionin se bardheblutë do të ishin gati të rikuperonin pikë të rëndësishme e ti ktheheshin objektivave, por pjesa e dytë ka qenë drastike. Shkurtaj me 11 metërsh e pastaj Gavazaj e Abazaj kanë firmosur përmbysjen, edhe pse Ahmataj mundohet të kapet pas një episodi atë të penalltisë: “Një lojtar me aq shumë eksperiencë nuk mund të jetë aq i nxituar. Nuk mund ti jap dot shpjegim gabimeve që ndodhin brenda. Duhet të jenë më të qetë, nuk ishte rast flagrant. Ne kishim gjithë skuadrën të kthyer në ato momente”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu