• |
ide | kryesore

Video / Premier League: tjetër ndalesë për Chelsea, Everton fiton 3-1

Sport

Chelsea e Lampard rrëzohet 3-1 në fushën e Everton i drejtuar nga menaxheri “ad interim” Duncan Ferguson. Kanë vendosur golat e Richarlison në minutën e 5′ dhe dygolëshi i Calvert-Lewin në të 49′-ën dhe në të 84′-ën, ndërkohë që nuk ka shërbyer për Blutë goli i Kovaçiç në minutën e 52′-të të takimit. Pas kësaj sfide Chelsea regjistron humbjen e tretë në katër të fundit dhe dështon të ngushtojë diferencën me Manchester City. Nga ana tjetër Everton kthehet të buzëqeshë pas tri humbjeve radhazi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu