• |
ide | kryesore

IGJEUM publikon të dhënat: Sa lëkundje janë regjistruar natën dhe si ka lëvizur magnituda

Arkiva, Lajme, Të fundit

Të tjera lekundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës deri në oret e para të mëngejsit të sotëm në vendin tonë.


Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend janë regjistruar pesë lëkundje termeti, për fat me magnitudë të vogël.


Sipas të dhënave të publikuara nga IGJEUM, lëkundja më e fundit e regjistruar për datën 9 dhjetor është ajo e orës 05:41 me epiqendër Gjirin e Lalzit, në një thellësi 7 km dhe me magnitudë 2.1.
Ndërkohë që lëkundja me magnitudë më të lartë, 3.9 për këtë datë është ajo e regjistruar në orën 05:29 me epiqendër në Shetaj, Kepi i Rodinit dhe thellësi 31 km.

Tabela per te dhenat e lekundjeve qe jane regjistruar gjate nates: 

termet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu