• |
ide | kryesore

Kryeministri nxjerr në treg një fytyrë të re/Marku- Kokonës: Je vartëse që i lëpin këmbët Ramës

-Instant, Të fundit

Emisioni Opinion ka trajtuar paketën antishpifje, ndërsa në studio pati debate të forta mes këshilltares së kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Mark Marku.

***


Mark Marku: Kë ardhur këtu si këshilltare apo si avokate?

Elira Kokona: Jo zotëri nuk jam këshilltarja e askujt

Mark Marku: Ku punon?

Elira Kokona: Unë jam zëvendës sekretare e përgjithshme…

Mark Marku: Ku punon..

Elira Kokona: Jam zëvendës sekretare e përgjithshme Këshillit të Ministrave

Mark Marku: Pra je…

Elira Kokona: Jam nëpunës civil

Mark Marku: Jo jo… Je vartëse që i lëpin këmbët Ramës

Elira Kokona: Lëpirjen e këmbës e keni zakon ju zotëri, për këtë arsye shkoni tregoja kujtdo që e meriton… Kam një karrierë që s’kam nevojë t’ju tregoj juve

Mark Marku: Mos na thuja avokate…Ca karriere ke? Karrierë… Na dalke dhe avokate e në një funksion publik./ Opinion.al

19 Comments

 1. Po si qenka kjo fytyre e re. Kjo eshte ushtare e Engjell Agacit dhe pas cdo antiligji te miratuar keto vite, nje kamikaze gomare qe do perfundoje pas hekurave nje dite. Po eshte dhe aq e paafte sa o zot cfare mrekullie qe e kane nxjerre ne publik sot.

 2. Ushtare te Engjell Agaçit jane te gjithe….,ai ben reformen ne drejtesi,jep e merr tendera,emeron e shkarkon zv/min e sekretar/e te pergjithshem te min.Eshte hajduti me i madh dhe arka e parave te edvin rames!Sa per Zonjen dhe ca te tjere ……,jane fytyrat e fundit qe persor e do te diskreditoje dhe qe i kane mbetur !

 3. Shqiperia do te vuaj deri sa shtresa e malokeve dhe katunareve te qyteterohen dhe me sa duket duhen akoma 2-3 brea te tjere.
  Mjere ai popull!

 4. Rinia komuniste ishte e perfaqesuar ne menyre ahume dinjitoze nga qytetari i fshatit Zus, Musa Ulqini. Njeperson qe nuk ka lene student pa spiunuar kur ishte ne Qytetin Studenti. Ka te drejte nje shkrojtes me siper, perderisa livjet te vazhdojne e te behen nga qenje fshatareske qe bejne cmos te vertetojne teorine e Darvinit, nuk kemi te ardhme si popull

 5. Historikisht Keshilli i Ministrave ka pasur 1 sekretar te pergjithshem, mbreme e morem vesh qe paska edhe zevendes sekretar te pergjithshem. Meqe qenka bere keshtu le ti shtoje edhe nja 3 llaxore profesioniste se mire i ben qivirise.

 6. Mjafton fakti që ky ligj i jep kompetenca të plota juridike për të ndëshkuar mendimin e lirë AMA-s , të drejtuar nga një “këshilltare” e kryeministrit, për të kuptuar se Rama kërkon të bëhet kryeredaktori i mediave pasi është bërë kryeprokurori e kryegjykatësi i Shqipërisë.
  Kur këtë ligj antidemokratik po e mbështeska edhe një farë përfaqësuesi i OSBE (Desir), në një kohë që këtë organizatë do ta drejtojë diktatori Rama, përmasat e dhunimit të mendimit të lirë, i kalojnë edhe kufijtë e Shqipërisë duke rrezikuar normat e demokracisë në përmsa ndërkombëtare.
  Cilësimi “diktator” për Ramën, tashmë është një fakt, një realitet i provuar e jo një fack news, pra jo një shpifje, pasi ai ka bërë e po bën çmos që të marë të gjitha pushtetet.
  Cili institucion demokratik e ka ndëshkuar ambasadorin e OSBE Borchardt e kryeministrin shqiptar që në mënyrën më perverse publikisht ju kanë treguar gishtin e mezit qytetarëve që protestojnë ?
  Ky gjest rrugaçëror është i filmuar e mund ta shikojë kushdo e nuk është një “shpifje”

 7. Ju plehra rilindas qe jeni ketu,prej faktit qe paguheni nga taksat e qytetareve shqiptar per te komentuar pro qeverise,ju meshiroj !Ju t’padinjitet qe se keni per gje te beni karriere e fitoni pushtet me te ndenjurat e grave,motrave apo vajzave tuaja,zoti mos paste meshire nder Ju!Nese doni te gjeni spihune ne kete debat mes Akademikut Mark Marku dhe Musa Lavatriçes ua them une ! Musa Ulqini(Dobrovoda),ka qene bashkpunetor i Stanimir Vukiçeviç,sekretar i pare i Ambasades Jugusllave ne Tirane,qe ishte dhe personeli me i larte i sherbimit sekret Jugosllav ne Tirane !Ka pasur mjaft raporte sekrete,”kopje te vetme”qe e konfirmojne kete !Lidhja,Dobrovoda eshte pakice kombetare,eshte nga Vraka !

 8. Kjo fytyra “e re” eshte mbese blloku e kusheririt/sekretarit/lepiresit te shoqes nexhmije…
  Sa per aftesite e saj flet vete sjellja neurotike e cregullimet e dukshme hormonale qe tregon – s’eshte me shume se 40 vjec dhe duket si gjyshja ime po ta suvatosh me make up.
  Rrace qensh e morrash te kuq!

  1. Ne respekt te ligjit te ri te qeverrise fjalia e pare nuk qendron se e ngaterrova me nje simotren e saj – gjithsesi nga sokaku i te marreve i njejti produkt del.
   Fjalia e dyte duhet saktesuar ne 43 vjec por qendron krahasimi
   Fjalia e trete gjithashtu qendron
   Shpresoj ne mirkuptimjn e komisionit te ankesave..

 9. Kete e mbajne ne pune vetem per ta qire se per keshillkare nuk ben. Mire e tha nje me lart nuk ka patur ndonjehere zvsekretar te pergjithshem Kryeministria

 10. O tironso po shan veten se male shqiperia ka edhe ne jug edhe ne tiron apo ju quheni malok tirone ( apo katunar tirone)ne quhemi malok jugu, po nuk ke turp cfare thua , po celular ti ne tiron celular ai maloku i veriut po dhe ai i jugut, te jesh katunar nga mendja si puna jote eshte per te ardh keq. Suksese ne jete o katnar nga menja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu