• |
ide | kryesore

Video/ Shkatërroi Juventus dy herë në dy javë: pritje heronjsh për Lazio në aeroport

Sport, Video

Entuziazmi në qiell në aeroportin e Fiumicino, ku mbi një mijë tifozë pritën dhe më pas festuan kthimin e Lazio nga Riad pas triumfit ndaj Juve në Superkupën italiane. Ekipi i bardhekaltërve zbarkoi menjëherë pas orës 6 të mëngjesit. Dalja e Cataldi, autori i golit të 3-1 që mbylli ndeshjen, me trofeun e ngritur në qiell, u përshëndet nga një ovacion, me të gjithë tifozët që donin të preknin Kupën e fituar nga djemtë e Simone Inzaghi.

Që në orët e para të agimit të paktën 500 tifozë, të cilët më pas u shtuan gjithnjë e më shumë me kalimin e minutave, kishin lënë të takoheshin në sallën e mbërritjes së terminalit 3 për të mirëpritur me të gjitha nderimet ardhjen e Lazio me trofeun. “Është një gëzim i pamasë. Unë praktikisht nuk kam fjetur fare sonte – tha Carlo i Bufalotta, me shaminë e Lazio rreth qafës dhe kapelen me vizë në kokë -. Me djalin tim, pasi festuam duke i rënë borive me makinë nëpër rrugët e qytetit, kemi ardhur këtu në aeroport. Dua të jem atje për të bërtitur gjithë gëzimin tim për presidentin, Inzaghi dhe lojtarët. Faleminderit Lazio”. “Është dhurata më e bukur e Krishtlindjes që mund të prisja”, tha Emanuele di Centocelle, prej vitesh i abonuar në kthesën e Veriut.

Nuk munguan edhe disa ngacmime për kushërinjtë e Romës: “Kush nuk kërcen është me Romën” pasohet nga kori tallës. Një apoteozë e vërtetë, e plotë me ndezjen e bombave të tymit që shpërtheu me daljen e lojtarëve, të cilët, me vështirësi dhe të shoqëruar nga policia, më pas arritën në autobusin që po i priste jashtë aeroportit për t’i dërguar në qendrën sportive të Formello.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu