• |
ide | kryesore

Alkool dhe ushqime për Shullazin për Vit të Ri, arrestohet gardiani i burgut 313

Lajme, Të fundit

Festa e natës së ndërrimit të viteve nuk ka shkuar siç ishte planifikuar për Emiljano Shullazin.

Më 31 dhjetor është ndaluar një roje i burgut 313, i cili po tentonte të fuste në qelinë e Shullazit disa pije alkoolike dhe produkte ushqimore. Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve ka kallëzuar rojën në fjalë penalisht në prokurori.


Shullazi u dënua nga shkalla e parë e Krimeve të Rënda me 14 vite burg për akuzat e grupit të strukturuar kriminal, gjobvënie dhe kanosje për shkak të detyrës. Gjyqi i Shullazit vazhdon tashmë në Gjykatën e Apelit Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

Gjyqi i Shullazit tashmë është kthyer në një ‘telenovelë’ të pambarimtë me shtyrjen e seancave dhe mungesat e shpeshta të avokatëve, madje dhe prokurorëve e gjyqtarëve.

5 Comments

  1. ESHTE NJE MAFIOZ DHE KJO ESHTE E SIGURT . POR PO AQ E SIGUTR DO ISHTE SE PO TE NA DREJTONTE KY DO ISHIM ME MIRE NGA KUSHDO KETA POLITIKANET TANE . E TURPSHME POR E SIGURT .

  2. EDI RAMA JA DERGON MERO GELBAZA KELLIRA DHE TAULANT BALLEN KETIJ DHE IZET HAXHISE ,KUR TI DO BYTHA KETIJ SHULLAZIT ,BILES MERO GELBAZA EDHE FLE NOJ NATE ME TE

    1. Po cfare shkruan o injorant
      Ky debili polic humbet punen. te ardhurat per familjen. edhe pperfundon be burg jan kaq dritshkurter sa nuk shikojne te ardhemen e tyre. por per 5 € qe ka mare humbet cdo gje

  3. o mortje o mortje. o polici kancer o shish flame o felliqsi o injorance e pa pare dhe pa degjuar . o peshtirosje. epo kete here termeti vjen 9 ballsh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu