• |
ide | kryesore

Zbardhet dëshmia e gruas së plagosur/ Grabitësit bërtisnin: “Lekët! Lekët!”

Lajme, Të fundit

Zbardhet dëshminë e Afërdita Lazes, 58-vjeçares e cila mbeti e plagosur bashkë me burrin e saj, Petritin pasi 2 persona të maskuar tentuan ta grabisnin në banesë. Ajo ndodhet në spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën. Gruaja ka rrëfyer momentet e tmerrit para oficerëve të policisë, kur persona të maskuar iu futën në banesë, ndërsa skena e dhunshme u zhvillua në sy të vajzës së saj 17-vjeçare.

“Ishim në dhomë. Dëgjuam një zhurmë dhe vajzën që bërtiti: “Kush është aty?”. Doli Petriti të shihte kur u ndesh në korridor me 2 veta të maskuar. Dukeshin të rinj. Ata bërtisnin vetëm “lekët, lekët” dhe i drejtuan pistoletën. Petriti tentoi t’i nxjerrë jashtë nga shtëpia ata e qëlluan. Kur u afrova dhe mua me qëlluan dhe ikën me vrap”, – tha gruaja.


3 Comments

  1. KY SANDER LESHI QKA ESHTE DUKE BERE,DUKE JA MBAJTUR BOLET E EDI RAMES NE GOJE TE NGROHURA SE PER SIGURI ESHTE TAMAM LESH I LESHIT,PSE NUK LARGOHET KY QELBUSIRE MUTI ,SE ME VJEN SHUME KEQ PER ATE FAMILJE NGA AI TMERR ,DALIN NE TV THONE i KAPEM CA SHOFERA ME MAKINE ME SHPEJTESI OSE E BURGOSEM CA NJEREZ SE NUK KAN PAGUAR ENERGJINE ELEKTRIKE

  2. fajin e ka 97 qe i beri me arme gjithe hajdutet e kriminelet. Nuk kane fund gjynahet e Saliut Edvinit Gramozit e ne rradhe se dhe Lleshaj shoku tyre eshte.

  3. Fajin mund ta kete 97, por arme gjen kudo ne europe apo amerike e gjetke. Fajin e ka sistemi i drejtesise dhe zbatimi ligjit. Qe ne momentin qe ti ke deputete me rekorde kriminale apo shefa policie te lidhur me krimin mos prit mrekullira

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.