• |
ide | kryesore

Pasi hoqën dorë nga statusi mbretëror Meghan dhe Harry njihen me këto tituj

Paparazzi, Slider

Meghan Markle dhe Princ Harry vendosën të largohen nga familja mbretërore, duke hequr dorë nga statusi i tyre dhe ky vendim u miratua nga Mbretëresha Elizabeth. Atyre iu hoqën titujt “Lartësia e Saj Dukesha e Sussex” dhe “Lartësia e Tij Duka i Sussex, Kont i Dumbarton dhe Baron Kilkeel”. Tashmë, ata do të quhen thjesht “Harry, Duka i Sussex” dhe “Meghan, Dukesha e Sussex.” Mirëpo, pallati mbretëror ka njoftuar se titujt do të ndryshojnë, pasi titulli i Meghan, “Dukeshë” është përdorur për gratë e divorcuara të mbretërisë. Pas humbjes së titujve të tyre, Harry dhe Meghan janë shpërngulur në Kanada, ku kanë nisur një jetesë normale.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu