• |
ide | kryesore

Vrasja në ‘Astir’, vetëdorëzohet në polici autori i krimit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dorëzohet në polici autori i vrasjes së ndodhur mbrëmjen e së hënës tek “Astiri” Noel Dishi.


Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të veprimeve për kapjen e autorit të vrasjes së shtetasit V. T, ngjarje e ndodhur në orët e mbrëmjes së datës 20 janar 2020, në Astir, ka ushtruar kontrolle të pandërprera.


Si rezultat i trysnisë së ushtruar nga ana e Policisë duke kryer kontrolleve të shtuara e të pandërprera në dhjetëra objekte, banesa, hotele, dhe godina të braktisura, informacioneve të grumbulluara dhe si rezultat i bashkëpunimit me familjarët para pak minutash u dorëzua në DVP Tiranë autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi N. D., alias N. K., alias M.P., 29 vjeç.

Ky shtetas dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit ka vrarë shtetasin V. T. Në bashkëpunim me prokurorinë, vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeve.

3 Comments

  1. Mund te sqaroje ndonje cka dash me thene autori ?

    1. “Si rezultat i trysnise”. Ne cilin ligj percaktohet qe Policia nen/ushtron “trysni” ?

    2. “Vijon puna per dokumentimim”. Po kjo ca do me thene pash zotin. Autori dorezohet, Mund te thuhet psh., veprime hetimore.

    3. Ne kete rast, dorzimi u be me automjetin e drejtuesit te Policise apo taksi? Meqe zakonisht keshtu ndodh me “dorezimet” vullnetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu