• |
ide | kryesore

Koronavirusi, reagon PD: Karantina jo në Kavajë, por në Surrel

Lajme, Të fundit

Sekretarit të Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar mbrëmjen e sotme në lidhje me masat që po merren për koronavirusin.

“Sot në repartin e patologjisë dhe urgjencës në Spitalin e Kavajës kanë nisur përgatitjet, me urdhër të Ministres së Shëndetësisë, për ta kthyer në Karantinë. Kjo është papërgjegjshmëri! Zgjedhja e një spitali të një qendre të banuar për Karantinë është kërcënim serioz për jetën e të gjithë banorëve.


Ky është një provokim i rëndë me Kavajën! I bëj thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mi të mos e pranojnë trajtimin nga Edi Rama si banorë të parëndësishëm, jeta e të cilëve nuk ka rëndësi për Kryeministrin. Karantinën ta ndërtojë në shtëpinë e tij në Surrel, jo në Kavajë!” – thotë Bardhi.

10 Comments

 1. cfare karlliku…jo po kavaja , jo po surreli..ketu po rrezikohet jeta e shqipetareve keta merren me budallalliqe..prandaj kemi kete qelbesiren akoma ne pushtet…se keta te tjeret jane totalisht idiote!

 2. PD nje nga qelbesirat e ketij vendi.
  Un jeton ne France prej 15 vitesh dhe ketu karantinat jan hapur ne disa zona te vecanta, po tregojn kujdes autoritetet dhe kaq.
  Se kuptoj pse ngrehen keta te Pd e direkt ne sulme banale.
  Sa per komentatoret analfabet nuk jam per partit grabitqare por me Shqiperin Qytetare.

  1. Ky francezi i leshit, akoma flet per poliken e e pd. Ore i paformuar, ne france nuk i mbajne ne spitale te semuret por ne qendra kurimi larg qendrave te banurra, francez ppsh-urnes.

 3. Ambasadore Yuri KIM !
  Ju nuk e dini se cfare po heqim ne nga tradhetia e administrates qe ke ne ambasaden tende sorosiane
  Ju nuk e dini se c,po heqim ne nga korrupsioni i perfaqesueses se BE- Vllahutin e sot Soreka.
  Ju nuk e dini se c,po heqim ne nga barku plot i Bochart.
  Ju nuk e dini se c,po heq Kosova e populli i Shqiperise nga tradhetia MOGERINI RAMA VUCIC.
  Ju nuk e dini se si talleshin me forcen zbuluese te Amerikes, pasi radaret fikeshin kur na vinin anijet luksoze ne ishullin e Sazanit me prostituta klasi, nuk dini sa tonetala arme,droge e prostituta jane nisur e kane ardhur nga brigjet shqipetare.
  Ju nuk e dini se pse emeruan pikerisht ambasadorin italian Kutilo, pse kupola rilndje filloi te komunikonte me radio marrese (cel) te blera ne Rusi,as per paisjet Kecher te ardhur te mbeshtetur nga nje sekt ne Izdrael me mafian.Ju nuk e dini se qe ne ditet e para te ardhjes ne pushtet te rilindjesmortaje u grabit Banka e Shtetit. Ju nuk e dinii se se ne cdo celize te reformes ne drejtesi jane importuar njerezit e mafies rilindje,ju nuk e dini se ketu kane ardh per te pushuar pjestare te Isis, kreu i droges Kolumbiane ,Komorra e Ndrageta .Ju nuk dini se kane futur njerezit e tyre te Guarda di Financa.Nuk mjaftojne disa dite per te thene te vertetat e tragjedise se ketij populli sidomos tash shtate vjet.Ky popull po vun per cdo gje,po skllaverohet deri ne palce, pasurite e tij i jane dhene paleve te treta serbo sllave komuniste.Ne vendin tone, ne token e trasheguar me gjak e sakrifica nga te paret tane ne s,kemi me asgje.Boll me leksione demokracie ne nje vend ku sundojne nje grusht horash e horesh. Kerkojme demokraci te drejtperdrejte.
  Andaj po te them: Mos nderhyni ne kete rast mjaft me me rregulla e leksione demokracie ne nje vend e per nje popull qe s,pati kurre demokraci. Hesht e monitoro se si nje popull ne kulminn e deshperimit te tij ,ne planin mafioz sorosian sllav te shpopulimit do te kerkoje ti dal zot fatit te tij mjeran! HESHTNI JU DHE GJITH KOMUNITETI NDERKOMBTAR SE KORRUPSIONI I RRADHEVE TUAJA E MBROJTJA JUAJ ME MEKANIZMA DEMOKRACIE MBAJTI ME FRYME KETE KLIKE GJAKATARE! NE DO JEMI NE SHESH PER DEMOKRACINE QE SE PATEM KURRE ! HESHTNI DHE DILNI KESHTU ZOT NJE POPULLI TE NEPERKEMBUR NGA KJO FARE E ZEZE !
  NUK DEGJOJME ME ASKEND QE NA JEP LEKSIONE DEMOKRACIE. KETE PO TA THOTE NJE NENE QE NJEH PER PRIJES ZOTIN QE BESON NE TE VERTETEN DHE QE KA MBAJTUR NE KURRIZ MBI 50 VJET PADREJTESINE E HAPUR E TE FSHEHTE TE KESAJ KLIKE GJAKATARE.DEMOKRACI TE DREJTPERDREJTE! DEGJO ZERIN E POPULLIT TIM GRUA!

 4. O bardh gei ju nuk je gjen gje nga viruset se ju jeni vete Virusi i ketij kombi,masat po meren per popullin,shiko italine o te qifshin Qent e kavajes o bythqiri I pd

 5. Pse ne Surrel vetem Edi Rama jeton mor zog kurve ? Nuk ka njerez te tjere, madje edhe shume qe votojne PD-ne, atje ?

  Cfare eshte kjo llogjike debili kur behet fjale per nje epidemi te mundshme ?

  E vertete qe Rama shume maskara, por me opozite si e juaja, deri sa te vdesi ne pushtet e keni.

  Turp te keni nga keto prononcime, ju q…. motren.

 6. Ku shkel kemba nuk mbin bari, lum per mikun e paftuar qe e keni nen dere.
  PaRa Laci, Yrysh perpara. Shqiperia po ndryshon sidomos me pallallet e reja qe nuk kane frik nga asgjo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.