• |
ide | kryesore

Video/ Dhunë në derbin e Beogradit: tifozët e Partizanit rrihen mes njëri-tjetrit, pastaj me ata të Zvezdës

Sport, Video

Derbi më i madh i futbollit serb nuk mund të kalonte pa probleme e incidente të rënda mes tifozëve. Jo vetëm mes Deli (tifozëve të Crvena Zvezda) e Grobari (Partizan), por edhe mes tifozëve të Partizanit vetë, që luftuan njëri kundër tjetrit. Para derbit, që përfundoi 0-0, dy tifo-grupe kundërshtarë e rivalë, mbështetës të Partizanit, janë përplasur përpara stadiumit, me një bilanc prej tre të plagosurish që janë transportuar në spital. Konflikti ka vazhduar më pas në sektorin e jugut të Marakana e policia është detyruar të ndërhyjë.


Ka patur gjithashtu konflikt mes tifo grupeve ultràs të Partizanit e atyre të Crvena Zvezda, gjatë pasdites. Në këndin mes Lamartinova e Nebojsa Street në Beograd, rreth orës 17 të një dite më parë, grupet janë konfrontuar në rrugë. Ata që kanë sulmuar kanë qenë tifozët e Partizanit, që në atë moment kanë qenë në numer superior. Edhe në këtë rast tre persona kanë mbetur të plagosur e janë transportuar në spital.

4 Comments

  1. Po mudnesisht vrituni te gjithe ,te gjithe jio vetem tifozet e ketyre dy skuadrave por cdo banor i Beogradit(perjashto jo-serbet)

  2. Nese duam te MOS jemi si ata te cilet i anatemojme, duhet te pranojme se jo cdo qytetar Beogradi eshte idiot dhe paramilitar si keta ketu ne foto!
    Keta kelyshe Cubrilloviqi dhe MIllosheviqi dine vetem te rrihen e te rrahin, se kur u del UCK dhe NATO perpara shurren ne breke…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu