• |
ide | kryesore

Flet nga Italia infermieri shqiptar: Vijnë pafund ambulanca me të sëmurë

Lajme, Të fundit

Infermieri Korab Gjana që u është bashkuar 30 mjekëve e infermierëve që kanë shkuar në Itali, ka treguar se çfarë ka parë në ditën e parë në spital ku do të punojë për një muaj. Në një bisedë me Skype nga Italia, Gjana tha se ditën e parë iu është komunikuar gjendja dhe mënyra se si punohet.


Ai tregon se nesër do të jenë në krah të kolegëve italianë. Ai tha se ka pafund ambulanca dhe avionë që vijnë me pacientë të infektuar, ndërsa stafi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë ndodhen në spitalin civil të Brescia-s.


“Pacientët janë të panumërt. Vijnë pa fund helikopterë dhe ambulanca. Nesër do fillojmë dhënien e ndihmës tonë ndaj stafit italian. Ditën e parë u informuam mbi masat dhe gjendjen në të cilën ndodhet vendi përballë kësaj situate”, – tha Gjana për Faxweb. 

14 Comments

  1. Fuga apo Agaçi ta dhane tekstin?
    Nderkohe qe te kane premtuat 2500 euro, 20 familje ne Shqiperi mund te shuanin urine per 1 muaj

    1. Injoranca ne gati te gjith komentet ka arritur at freakingly high levels. Ca problemi ka edhe nqs merr 2500 euro? Po ve jeten e tij ne rrezik te shpetoje jete te tjera. Apo me mire parate qe ju sjellin ne shtepi femijet spacator qe i keni cuar ne cdo cep te botes… 20 familje? akoma me keto perrallat e shqiptarve qe vdesin per buk? Ik o rrot kari se le nam. Jeni vertet te gjith te degjeneruar dhe njerez pa shtylle ju qe e shani. Jini pak human o bythqira partish mavi e malokesh bashk. Ju dhjefsha edukaten qe ju kan dhen fshataret qe ju kane rritur krimba.

  2. Ti puno mjaft foxnew e lulushit per te na thene sa ambulanca vijn,keto i shohim vete,shpellkari namyti nuk pushon,ha supen me lakuriq o namyti

  3. Freshisti ne sherbim te partise .Ky infermier eshte apo gazetar I -ERTV-se?Kurse ky moter dhe grua qiri I pa emer nje avaz kavetem te haje mut c’do dite dhe ne c’do faqe.Rri nje here pushim o moter dhe grua qire.

  4. Por une nuk jam si stalini e zigur qe dalin dhe me kina popullore,miu i haleve,namyti por ju vazhdoni supen me lakuriq kinez,dhe motrat mamkat vajzat palloini mire qe te gezohet salihu se shpellkare te tjere do lindin si ju dhe do komentojne si ju

  5. Perseri Gruan,MotrenTE PERDHUNOVSHA- omorri mavi-qe nuk di tjeter vetem te hash jashtqitje.Te te rroje -partia-motren dhe gruan ta shkerdhejne -njerzia.Ti je ai biri I -Kurves-qe le by -then per -partine-motren dhe gruan per njerezine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu