• |
ide | kryesore

PD: Alo Edi? Alo Xhaçka? Kush e fitoi tenderin 1.5 mln euro të ushqimeve?

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë se ka bërë një tender të dyshimtë prej 1.5 milionë euro, pasi vonuan me 1 muaj tenderin për blerjen e ushqimeve. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti Enkelejd Alibeaj tha se qeveria bën propagandë me Rezervat e Shtetit se ka furnizim për 3 muaj me ushqime, por sipas tij, gënjen.

“Të dashur shqiptarë, rezervat e shtetit kanë zero ushqim për ju! Nuk e kanë mendjen te ju! Nuk u duhet fare, nëse frigoriferin e keni plot apo bosh, nëse keni ilaçe, nëse ju ngelin lekë për të paguar dritat apo ujin, jo! E kane mendjen si të vjedhin, si të ndajnë paratë tuaja me miqtë dhe oligarkët.


Ju jeni pa bukë, Edi Rama dhe Olta Xhaçka sapo dhanë një tender 1,5 milion euro. Alo Edi, Alo Xhaçka, Dilni jepni shpjegime pse u vonua 1 muaj tenderi për blerjen e ushqimeve! Si u përzgjodh kompania fituese e tenderit, me apo pa garë? Kush e fitoi tenderin?” – thotë Alibeaj. ©LAPSI.al

17 Comments

 1. Epo kush flet per tendera. Po nxirrni ndonje figur te re te flas per tendera. Jo kete palacon, qe kur ishte mimister drejtesie. U jepte gjysem rracioni te burgosurve. Nuk dim ke te shajm me pare keta qe jan sot apo ate qe ishin dje.

 2. Ironia me e madhe eshte se CoronaVirus19, do te na ndihmoje te shpetojme njehere e mire nga VirusiMavi2013. Per te gjitha parate e vjedhura, per te gjitha haqet e ngrena, per te gjitha kafshatat e grabitura fukarase, per cdo padrejtesi, per cdo poshterim, per cdo mashtrim, per cdo shkaterim, o KRIMINELI EDI RAMA, te vrafte, te shkaterofte, te poshterofte, te turperofte, te mbarofte, ZOTI i GJITHESISE, mos tu ndafte mallkimi dhe poshterimi brez pas brezi; ty, familjes, farefisit, BANDES, sherbetoreve, bashkepunetoreve, nga me i madhi tek me i vogli, nga i pari tek i fundit, AMIN/INSHALLAH.
  Tani qesh e zgerrdhiu me fatkeqesite dhe memat e popullit, MJERAN, qesh mire kush qesh i fundit, MALLKIMI mos tu ndafte, qofte pershendetje ne jet te jeteve, per ty dhe sojin e sorrollopin tend!

 3. Lereni te punoje, Ramen mor! Aman, mor se eshte specialist! Ketu ka 30 vjet qe spunon njeri!!! Cfare them, une!!!

 4. Ja stalinet bashke me shpellkaret brojne kete islamik alibej qe eshte njeshi dhe i babales dhe ne fund ja futi prasin salianjit deri ne fyt

 5. O katnar delenxhi,Qazim Mulleti ka thene Katunaria e shpellkaret ne qytet,Atdheu ne rrezik.shko tani ha supen me lakuriq,guzhunjer islamisti alibej

 6. Katnar e kam vene per ty o Palacio qe e ke Bo veten lecke bythe.
  Rri aty ne Bodrum si qen e komenton.
  Deri dje talleshit me qazim mulletin sot u bere me qazimin me imperializmin o njerezit e rinj PA orientim PA familje PA nder PA din e pa’ Iman.

 7. Per te pa Emern e ores12;28…..Ky, qe ta merrni vesh ju komentues e ju lexues te portalit, qenka me gdheja, e guaku si ne koncept, ashtu ne llogjiken e shkrimeve qe na ben ketu, mbasi tregohet me se qartazi se eshte folio seri nga logjika kohore e ngjarijeve dhe zhvillimeve demokratike qe behen e duhen bere. Ketij , apo kesaj monstre ia kam numeruar perhere se c;far geni, e permbajtje ka por idioti nuk kuptokerka e ndjeka ne ndergjegje ambjetin ku jeton, por flet nga bodrumet luksoze te rilindjes qelbanike qe ka marre me qafe nje popull. Ky tip, duhet abandonuar, e lene ne ndonje kazan plehrash fekale te rilindjes, qe te dekompozohet per ushqim organik per bujqesine.

 8. Sot na doli xixa shok idelai debatikas me katnarin,keni nje shekull dhe po katundar ngelet,ju kelyshat e enverit dhe sot te salihut,po ne te njejten Grope Muti keni jetuar me breza ju rraca juaj ne e sollet komunizmin dhe enverin sot kujtoni se kaluat me salihun dhe nga katunar u bete shpellkar,me ju atdheu ne Rrezik

 9. @19:45
  Bajgen ppsh te ndare ne tre pjese mbaje te rrofte.
  Sa per Enverin e kam mallku cdo dite te jetes time .
  Ata si puna jote i kemi pase hysmeqare.
  Ne jemi nacionaliste e duam vendin ,kombin
  Kemi Bo luften kur gjyshi yt runte dhite ne paste qene ne qytet Ka qene cirak te ndonje kallajxhi.
  Ne kemi kater breza qe me serbine qe luftojme per kete vend.
  Abdul Frasheri shkonte ke shpellaret per te Bo lidhjen e prizerenit
  Me qene shkonte te gjyshi yt qe thoshte Ca’ ere Ka gjaku.
  Prandaj te jesh verior nuk eshte turp,perkundrazi eshte nder.
  Jugun Veriun ,shqiptarine e shkaterroi farà e kuqe e hisllit
  Aty ku dhjet kuqali nuk mbin Bari.
  Prandaj o kuqo kujdes kur shan e ofendon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu