• |
ide | kryesore

Rama lajmëron lehtësimin e masave: Orari i pazarit 90 minuta, punonjësit mund të lëvizin me makina private

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama në komunikimin live përmes Facebook njoftoi lehtësimin e masave të vendosura nga qeveria për disa kategori, por nëse ka shkelje do të ketë penalizime më të forta se asnjëherë tjetër.

Ai tha se orari për të bërë Pazar do të rritet nga 60 minuta në 90 minuta dhe se qytetarët mund të dalin për Pazar me automjetet e tyre. Po ashtu njoftoi se bizneset që tani lejohen të punojnë, kanë mundësi të thërrasin në punë punonjësit e tyre.


“Masat lehtësuese që duam të marrin kanë të bëjnë me lejimin e plotë të automjeteve për punonjësit e bizneseve të lejuara në punë, por jo marrja në këto automjete e familjarëve. Nëse personi në fjalë do kapet me familjen do dënohet me gjobë, heqje të lejes së drejtimit, sekuestrim mjeti, deri në heqje lirie. Marrja në makinë e pensinistëve po ashtu do marrë ndëshkim me disa vite deri në heqje lirie. Do të hapim orarin e lëvizjes për të bërë pazar, do e cojmë në 90 minuta, kryerja me automjet privat e pazarit do të jetë e mundur por me sanksione të forta, heqje e lejes së drejtimt në raste shkeljesh”.

Ai tha ndër të tjera se pritet të shihet edhe kjo javë për të ndryshuar masat që janë ende në fuqi dhe zëvendësimin e tyre me masa më të lehta sa i përket lëvizjes së qytetarëve.

16 Comments

 1. Njerezia shume sgpejt do te shkerdheje politikisht. Duro dhe disa muaj!
  Masat e tua idiote lehtesohen vetem per makinat, sepse Kastratet me shoke te kane kerkuar llogari, gjithashtu edhe te kane paguar me siguri, qe ye lejosh levizjen e makinave!
  Deliri yt per te futur njerez ne burg me cdo kusht eshte plotesim amaneti i BabaPilos dhe Kristaqit, shokut Enver e shoqes Nexhmije!
  Tashme ke dale lakuriq, si mbreti ne perralle dhe fundi yt eshte i sigurt!

  1. Te durojm dhe disa muaj, deri sa te vi shpetimtari….. lule manaferra.
   Ti i i mbytur, me ate mendje fli. Fli nga ai krah, qe fle dhe basha. Mendon se duke shkrujt ketu bashke me pellitesit e tjer, kujtoni se jeni shumica. Do ta kuptoni ne 2025 se sa shume jeni. Por nderkoh vazhdoni e pellisni. Po dhe ne 2025 do ndroni keng do vajtoni si korbat.

 2. Nga foto duket tamam një fytyrë tipike mashtruesi, me atë maskën dhe ato sy hajduti. Kjo foto dhe ajo me dajre në dorë janë më të fortat të këtij të gjatit.

  1. Mos harro edhe ate me hallate jashte ne plazhet e Frances he burre….. se s’gjen kryeminister ne Evrope sot me te tilla foto

 3. O i ÇMENDURI i SURRELIT kush i ka miratuar këto karlliqe pidhi i Anetës apo Lindës? Zvarrë do të tërheqim shumë shpejt!
  Ftoj bythqirat e Ripjerdhjes komentuesit me pagesë të mbrojnë Gruan e Bilalit

 4. O evlat po qysh po e ben keshtu kete pune more,po une u cmenda brenda ne shtepi,vajta nje muaj pa pire kokaine,si tja bej me thuaj,se ti per vete e ke zgjidhur problemin,per nje ore e gjysem mua sme del per te bere shurren jo per te bere pazar,pa me thuaj me ghithe keto masa qe ke marre ti more pafille ke shpetuar njerezit pa i zene korona,apo jane shtuar me shume,alo IsmIl Qemal ca po ben qe ti hapesh kufijte per bashkeatdhetaret tane,qe kane kater dite qe i torturon ne toke asnjanjse,po ti do hequr si zagar zvarre neper shqiperi per te gjitha keto mekate qe po ben.

 5. Pra ti thua qe do lejohe ca biznese te hapen.Me keto masa do ti hapesh se nuk do ti paguash ad te famshen pagese lufte.Se me lejon biznesin po nuk lejon klientet.Me thua te marr masa per maska e doreza per vete e klientet por maska e doreza nuk ka! Une qe shes psh: rroba: do vi klienti,do ti jap une nje maske e nje pal doreza,do ta disifektoj.Ai do ti marre e do iki pa bler asgje( eshte mese normale) kush do ti paguaje maskat dhe dorezat???

 6. nuk jam dakort. haaaaaaaaaa dua 30 min .me mjaftojn. ky flet shum pak dhe mendon shume. por mendon thell. dhe si tre hapsh eshte 3 hapa . po nuk na i ka thene ne raport me ke dhe per cfare??!! gjithsesi nuk ja ja vlen te meresh me keye kategori qe fatkeqsisht jan me te shumtit. kur di te luj dhe ky.

 7. ka thene mes rreshtash qe kush ka nevoj per nje viz i mirpret ne surrel. ka per te gjith . sigurohuni nga” korona” . trmi i mir me shok shum. hahaaaaaa per te gjitha komentet pervec b…lepirsve qe nje dit jo te larget do gjenden si ky popull pa pune pa buk pa te ardhme….o mavrinj.

 8. Austria i ri-kthehet jetes normale te henen, Danimarka te merkuren! Pse s’na hap kufirin ky i cmendur te ikim ne Suedi te shpetojme nga kjo bote e panikosur! Thote larg qofte mos me sill mort! Po mortin e njerezve qe s’kane buke te hane e di ky? Edhe prillin do duroj, ne maj do dal se ky loqe po shkel kushtetuten! Ky do hedhur ne gjyq qe merr masa kufizuese te drejtave te njeriut pa ligj parlamenti, po Lul mavria qe s’eshte per asgje thuaj! Mjere ne ku na hodhe o Zot, ah ne te mjeret ..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu