• |
ide | kryesore

Universitetet rinisin mësimin në qershor

Lajme, Të fundit

Ministrja e Arsimit Besa Shahini tha se sot është nxjerrë një urdhër sipas të cilit universitetet duhet të rinisin mësimin në auditorë gjatë muajit qershor. Ajo tha se është parë e nevojshme që të ketë 3-4 javë në auditorë pasi mësimi online nuk ka qenë gjithmonë e efektshme. Provimet do të mbahen në muaji korrik dhe në gusht.


“Nevojitet kohë në auditore para provimeve. Nevojitet kohë në laboratorë dhe për studentët e arteve. Universitetet kanë pavarësi akademike për të zgjidhur mënyrën që do të zgjidhin situatën. Jo të gjitha universitetet e kanë zhvilluar mësimin online. Jo të gjithë pedagogët kanë pasur disponibilitet për ta bërë këtë lloj mësimi” – tha Shahini. ©LAPSI.al


🔴🟢 MINISTRIA E ARSIMIT, SPORTIT DHE RINISË – Ministrja Besa Shahini në komunikim të drejpërdrejtë për arsimin e lartë.

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 30 avril 2020

3 Comments

  1. Jeni vertet iidiote dhe pa vizion dhe per me teper arogant kur flisni per disponibilitet te pedagogut. Studentet tane vijne nga zona rurale ku ta gjejne infrastrukturen teknologjike aq me teper qe nje leksion kerkon mbi nje ore per tu spjeguar ne kushte auditori po ne kushte te tilla online duhen video pa fund. Ne nuk jemi as aktore as regjizore zonja ministre. Kujdes me fjalet se ato kane peshe.

  2. Besa pak e njeh realitetin shqiptar. Po i fryn ne vesh ai rrumullaku, eshte tifoz i madh i teknologjise ai koke dardha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu