• |
ide | kryesore

Skandali/Rama shfrytëzon pandeminë kërcënon me mbyllje Ora News

-Instant, Kryesore, Lajme

Pranë televizionit Ora News ka mbërritur njoftimi për mbylljen e aktivitetit dhe dënimet me dy gjoba 20 milionë lekë me pretekstin e prezencës të më shumë se dy personave në studio. Vendimi është marrë me pretendimin e shkeljes së rregullave anti-Covid në transmetimet televizive ku pas dy gjobave të njëpasnjëshme, urdhërohet ndërprerja e sinjalit nga vetë television dh në rast mosszabtimi administrator i tij ndiqet penalisht.“Vijnë dy gjoba ISHSH nga 20 milion dhe një kërkesë për mbyllje aktiviteti. Nuk e di se me çfarë vullneti një kryeministri në këto merr vendimin për mbylljen e një televizioni. Kjo është demokracia që duam të bëjmë ne? Në shumë vend evropiane janë bërë emisione me shumë se 3 veta. Kur në një kohë që të ftuarit në studio kanë qenë më mbi 2 metra larg” deklaroi drejtuesii Informacionit, Brahim Shima.

Ndërsa ikona e këtij ekrani, Sonila Meço dejtuese e emisionit “Tempora” ka deklaruar: “…qeveria mund të shembë, mund të ndërmarrë veprime me asnjë transparence, duke anashkaluar parlamentin dhe gjykatat. Pra, këtu është gjithë problemi, se kjo nuk është çështje vetëm e imja. Unë kam provuar edhe në vitin 2015 këtë gjë, ku pushteti është gjendur fajtor edhe në gjykata ndërkombëtare dhe nuk ka pasur pasojë” ka thënë ajo duke iu referuar mbylljes arbitarare të Agon Channel, që për fajin personal të ramës i ka kushtuar taksapaguesve shqiptarë mbi 100 milionë euro.

Meço botoi njekohesisht edhe foto te emisioneve në vendet perendimore ku pjesmarrja nuk eshte kushtezuar. Sopas cdo mendje të pasëmurë nuk mund të ndalosh pjesmërrjen në studio TV kur ke hapur taksitë për më shumë se dy vetë.

97004719_10217331094896942_5679512572949168128_o.jpg 98204219_10217331091656861_7387810285647560704_n.jpg 97984351_10217331093576909_4120936393692151808_o.jpg

Për këtë akt që dihet se nuk është vepër e inspektorëve të thjeshtë shëndetësorë dhe që shkon në vazhdën e represionit që të gjithë autokratët kanë ndërmarrë për të përfituar nga pandemia,kanë reaguar edhe politikanët e opozitës.Lulzim Basha deklaroi se “Ramavirusi infektoi dhjetëra vajza dhe nëna me COVID-19 sepse refuzon të mbyllë fasoneritë e të paguajë pagat e mbijetesës.Por kur vjen puna për të mbytur zërat kritikë si Sonila Meço, ai gjobit dhe mbyll median”.

 

Eni Vasili i shkruan Ramës: Kryeministër çliro studiot televizive

Ndërsa Monika Kryemadhi vuri gishtin direct mbi kryeministrin: ‘Edi Rama është armik i demokracisë, i votës së lirë, i ekonomisë së tregut, i arsimit të të rinjve! Atë e tmerron çdo media që nuk e kontrollon. Atë e tremb çdo gazetar i lirë që nuk është në borderotë e tija të korrupsionit”.

©Lapsi.al

35 Comments

 1. Vetem televizionin -ERTV-dhe televizionin e Karo Bolinos do lere ky matufi si dhe ato -Daullet -e ashtu quajtura -TVSH-QE JANE BYTHLEPIRSET ME PRANE -PUSHTAVE TE PUSHT-ETIT pavaresisht se paguhen nga taksat e qytetareve shqiptare.

 2. NJELLOJ KA PER TA BO EDHE PER TEATRIN . DUHET ME E STOPU TANI SA NUK ESHTE VONE . JA VDEKJE JA LIRI . NGRIHUNI SA NUK ESHTE TEPER VONE.

 3. KUSH DI ITALISHT TE SHIKOJE NE YOUTUBE KENGEN E ÇELENTANOS SVALUTATION . ESHTE KENDUAR PARA 40 VJETESH POR NGELET KUPTIMPLOTE PER NE SOT . DEGJOJENI DHE VEPRONI

 4. Diktatura , i hapi portat . E kemi vete ne dore . Nese vleresoni lirin rrembeni armet nese doni neshtrimin hiqini breket .

 5. MERO GELBAZA DHE CARLO BOLINO DHE SOKOL BALLA BYTHLEPIRES TE EDI RAMES DHE LAL DHJERIT thotë:

  CARLO BOLINOS DHE YMER GELBAZA KELLIRES DHE SOKOL MASTURBUESIT NUK JUA FUT GJOBE AS NUK I MBYLL ,SE JANE ZAGAR TE PAGUAR DHE TE TREDHUR NGA EDI RAMA

 6. Logjika e babuineve te komitetit te shpetimit covid19. Ne fasoneri mund te rrine me shume se 100 veta ska problem, edhe transporti i fasonerive lejohet. Ne studio dhe makina personale jo.

  Se ku e shohin ekspertet e ISHISH rrezikun qe u kanoset qytetareve nga valet e televezioneve le ta shpjegojne ne menyre shkencore.

 7. Ora News e ka nje mundesi qe t’i shmanget saksioneve te KM-se. S’ka nevoje te mbylle TV-ne por

  te mbylle emisionet e Soniles dhe Zhejit dhe te marre edhe ndonje honorar per kete.

 8. Ju ta heqni trurin, me krahasime, atehere te pushkotojme si ne Usa (denim me vdekje), cdo shtet ka regullat edhe ligjet e veta edhe ne kete rast nuk pi uje krahasimi, thjesht ka thyer regullat edhe te pagoje gjoben edhe u mbyll kjo histori

  1. PSE LODHESH O BYRAZER ?

   SHKO TE MERO SE I KA SHUME QEJF TIPAT SI PUNA JOTE DHE E NJA DY TE TJEREVE KETU. KAM DEGJU EDHE SE I PAGUAJNE, DHE TI DUKESH ME POTENCIAL. KUSH E DI, MBASE TE DEL ME MIRE ?

 9. Aman ,Sonila bej sic ke bere gjithmone.
  Te lutem Sonila na drejto shtetin se KY karagjozi nuk pjerdh per Ty.
  Jemi be doren tende Sonila.
  Edhe ne katunaret e Baldushkut e ndjejme poshteresine qe po behet me demokracine ,jemi me Ty Sonila.
  Kur te shohim Ty Sonil na kujtohen lopet xanzare qe kerkojne kaun e humbur.
  Jemi me ty Sonil.

 10. Vepra, vendimi, sjellja, e justifikimi, jane pjese e diktatorit me origjine te kuqaleve me te poshter ne bote. Gjithesesi, ky idiot e ka cipin ne gene, te gjakut qe ti ngjaje, te veproje, e te mashtroi si eterit e tije. Me kesi veprash anti demokratike, e anti ligjore, vetem ne vendin tone ndodhin, sepse ka gjetur shesh, e ben pershesh, por gjithmone me apologjite e tija, e te grupit qe drejton , apo bandes qe drejton. Veprimi ne kete kohe te veshtire politike, ekonomike, te goditur nga presioni psikologjik tre mujor i tmerrit gjoja ,,,,,,KORONA VIRUSI,,,,, mashtruesi KM ka gjetur rastin qe popullit ti beje zbor me anti ligje e vendime te DVseme qellimte vetem sa me shume nenshtrim, psikologjik, qe njerezit te harrojne bazen kryesore EKONOMINE, te cilen per kete gollof KM as qe mendo, ka menduar, apo do mendoi,. Me sistemin policor qe ka ngritur, me ata qe jane, e i sherbejne me zell ketij mafiozi, kujton, apo mendon se siguria diktatures eshte arritur, e andaj te beje c;te doje. E filloi me teatrin, sot doli tek njTV i pa varur, duke gjetur sebep absurd per ta gjobitur, e kercenuar me mbyllje. Pra ku jemi, e ku po shkojme me keta rilindas te cmendur?/Jetojme ne nje shtet qe asnjehere per 7 vjet as ka dashur per demokracine rreale, por vetem me hipokrizine demokratike te kostumit qe kane vjedhur, e kane mendjen tek hashashi, vjedhjet, mashtrimet, kllounatat, hipokrizite, qe sundimin ta bejne sa me te gjate e sa me te pranuar nga nje popull i shtypur e te mjeruar. Andaj, nese jemi popull, dime te analizojme se c;e keqe kemi e qe po vuajme ekonomikisht si asnje popull tjeter, por edhe ligjerisht te shtypur, fundin do okemi edhe me te rende ne cdo minut qe kalon, RREVOLTE, DEMONSTRIM< deri ne permbysjen e mizerabeles qeveri e pushtet pushtuesish te shporren. KA, e do kete me mire, ky eshte ligji i jetes e i zhvillimit,,,,,, Me mire pas ketyre qelbesirave do te jete jeta.

  1. Ne fakt, ti qe po irritohesh nga keto te PeDe do duhej te irritoheshe ne fillim me ambasadorin hollandez te fillimit te ketij shekulli qe jepte donacione per nje shoqate kur i conin djem te bukur, do duhej te irritoheshe edhe me parlamentin diten e enjte ku ishin mbi 100 veta pa maska dhe shume afer me njeri-tjetrin. Por si i lindur sumeshpuar qe je, te irritojne keto te tjerat. A ke qene ndonjehere ne ambasaden e Hollandes ne vitet 2003-2004…

 11. Nëse ky pushtet do t’i shikojë deri në fund marrëzisë për ndezjen e zjarrit te Teatri ta presin popullin te çdo institucion i uzurpuar, në Surrel dhe në qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar”, tha Basha.Cecene mblidhuni nga kamza bathorja keneta laqi mamurrs mos harroni dhe mziun dhe sulmoni Pronat e kulakeve,njelloj si enveri juaj o debatikasit e salihut,karshilliku qe i behet ligjit pasohet me gjoba shklyeni gjoben se per ylli paspaciun nuk eshte problem,se ato para I ka nga gjobat qe i vendos gazetareve dhe te gjithe punojseve te tv ora,gjoben ja vendosi ama dhe jo rama o shpellkare,zbato ligjin dhe nuk gjobitesh,dhe nje bar qe kapet hapur gjobitet por ju kurvat per sonilen beni sikur ju vjen keq,pse tv e tjera nuk kane me shume se dy veta,kjo sonila pidh ne I bukur eshte

 12. per ramen skam simpati se tjeter pritshmeri kisha

  por edhe ti dalesh ne
  mbrojtje nje tv-je te krijuar nga nje trafikant si ylli pasmaciu qe pastron parat e kontrabandes se vet dhe paret e ilir metes ljo ska ku te rrije
  i di mire keto fjera sonila e prape ka vendosur qe per pak emer ne ate humbetire ti sherbeje tradikanteve si pasmaciu e beketi

  me e forta eshte se ne shqiperi jane tere te perlyer e hiqen tere si te ndershem. sonila servilja e para
  o tempora o mores sa ka rene ai vend

 13. E fitoje vemendjen kjo sonila kete rradhe,njelloj si para 15 vjetesh kur i shkonte rames ne zyre per te kaluar ne orgazme,sot kur shikon sa perkrahes ka neper portalet qe paguhen nga dyshja salih-meta mbreme kaloje dhe nje here ne orgazem,por jo si heren e pare,per pak vemendje kjo pallohet dhe me gomarin

 14. As për Kullën Ejfel, simbolin e Francës, nuk ka patur unison qëndrimesh kur është lartuar, madje nuk ka as sot. Çështja është se kundërshtarët e tij, dje dhe sot, ku veçon i madhi Mopasan, nuk patën kurrë mandat për të diktuar shijen e tyre.

  Në këtë pikë, ithtarët e mosprishjes, kanë patur mundësinë, siç e kanë ende, të faktorizohen politikisht dhe të garojnë me kauzën e tyre për një mandat përfaqësimi. Kështu mund t’i tregonin vendin Edi Ramës e mbanin në jetë godinën e tyre.

  Gjykuar në këtë linjë të regullit demokrat, Rama ka shumicën me vete dhe në çështjen e Teatrit. Sepse, duke mbrojtur zëvëndësimin e të resë me të vjetrën që nga ’99, ka ç’prej atëhere bilanc fitues në gara elektorale si për Tiranën e si për Shqipërinë. Kjo e ezauron dhe tezën e referendumit.

  E ka gabim, po bën një krim(trashëgimor)? Mundet. Por politikisht dhe demokratikisht është në rregull: ka garuar me idetë e tij, ka fituar, e prej tyre ka një mandat.

  Askush s’i ka penguar e s’i pengon kundërshtarët e tij, përfshirë dhe katërshen e mësipërme, të bëjnë të njëjtën gjë, për të patur dhe ata një ditë një mandat.

 15. vete e zgjodhet ju dhjerjet e stalinit te vjellat e mao ce dunit,shurat e hrushqovit tash hani muuuuuuut putini e edvini.popull mut,shurr,bagla,kakerdhi,jashtqitje etj,sa edhr kosoven e morret ne qaf me thaqin e kutin.sida,korona,ebola,fruthi,zhuga etj jan komunistet stalinist.

 16. Kush e di si jane punet? Ndoshta nuk eshte ashtu si duket. Ky eshte ai shejtani tre hapa para…. Te shohim lojen me ” koron” deri ne fund. Mos u nxitoni kur eshte ne pyetje nje shejtan drogaxhi kryeminister. !!!!!!pazare???? te shohim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu