• |
ide | kryesore

Personazhet e njohur që studiuan bashkë në të njëjtën shkollë

-Instant, Paparazzi, Slider

Bright Side mblodhi disa nga të famshëm që shkuan në të njëjtën shkollë në këtë listë, disa prej tyre madje ishin edhe nxënës të së njëjtës klasë.


1. Cameron Diaz dhe Snoop Dogg


Cameron Diaz dhe Snoop Dogg morën pjesë në Shkollën Politeknike “Long Beach” në Kaliforni së bashku. “Ai ishte një vit më i vjetër se unë. E mbaj mend. Ai ishte shumë i gjatë dhe i dobët”, tha aktorja e “The Mask”. Reperi gjithashtu kujtoi se, atëherë, ai rrinte me miqtë e fansave të aktores.

2. Justin Trudeau dhe Matthew Perry

Matthew Perry lindi në ShBA, por u rrit në Otava. Atje, nëna e tij punoi si sekretare për Pierre Trudeau, kryeministrin e Kanadasë, për 15 vjet. Nuk është çudi pse ylli i “Friends” ndoqi shkollën me djalin e politikanit dhe udhëheqësin aktual të vendit, Justin Trudeau.

3. Rami Malek, Kirsten Dunst, dhe Rachel Bilson

Rami Malek dhe Kirsten Dunst ishin në të njëjtën klasë në shkollë të mesme, në Kaliforni. Ylli i “Bohemian Rapsody” dhe “Mr. Robot” kujtoi se ai kishte pasur një përshtypje ndaj aktores, e cila, deri në atë kohë, ishte shfaqur tashmë në projektin filmik “Interview with the Vampire and Jumanji”. Ylli Rachel Bilson gjithashtu u diplomua në të njëjtën shkollë.

4. Adam Levine dhe Jonah Hill

Këngëtari kryesor “Maroon 5” ka lindur pothuajse pesë vjet para Jonah Hillit. Sidoqoftë, ata ishin fqinj gjatë viteve të adoleshencës dhe madje ndoqën të njëjtën shkollë në Los Angeles, gjë që i bëri ata të ndajnë së bashku të njëjtin mjet transporti. Kështu lindi një miqësi e shkëlqyeshme. Lidhja e tyre është aq e fortë sa Jona madje ishte dëshmitare në kurorëzimin e martesës së Adamit në Meksikë.

5. Ben Affleck dhe Matt Damon

Shkolla “The Cambridge Rindge and Latin School”, e vendosur vetëm disa hapa larg nga Universiteti i Harvardit, dëshmuan një nga miqësitë më ikonike në historinë e kinemasë moderne. Ben Affleck dhe Matt Damon u takuan pikërisht atje, dhe ata ndanë së bashku ëndrrën për t’u bërë aktorë në atë kohë. Ata bashkë-shkruanin skenarin e filmit “Good Will Hunting”.

6. Robert Downey Jr., Sean Penn dhe Charlie Sheen

Në fillim të viteve ’80, kishte një grup shumë të njohur të aktorëve të rinj që luajtën role në disa filma adoleshentësh. Disa prej anëtarëve përfshinin Robert Downey Jr., Sean Penn dhe Emilio Estevez, të cilët tashmë po aktonin së bashku në Shkollën e Mesme “Santa Monica”. Kishte edhe disa emra të tjerë që morën pjesë në atë shkollë, si vëllai i Emilio Estevez, Charlie Sheen dhe Rob Lowe.

7. Val Kilmer dhe Kevin Spacey

Kevin Spacey është vetëm pesë muaj më i vjetër se Val Kilmer. Ata të dy ishin shokë të klasës në shkollën e mesme “Chatsworth”, në Los Angeles. Aktori nga “Top Gun” madje sugjeroi që Spacey të ndiqte shkollën “Juilliard”, një konservator prestigjoz i arteve interpretuese në New York, për të zhvilluar karrierën e tij si aktor.

8. Naomi Watts dhe Nicole Kidman

Nicole Kidman lindi në Hawaii dhe, në moshën katër vjeçare, ajo u transferua në Australi me familjen e saj. Ajo ndoqi shkollën e mesme në Sydney, ku u takua me Naomi Watts. Të dy kanë qenë miq që atëherë. Në fakt, Kidman e ndihmoi Watts të ndërmarrë hapat e saj të parë në Hollywood si pjesë e kastit në filmin “Flirting”.

9. Tom Hiddleston, Eddie Redmayne dhe Princi William

Tom Hiddleston dhe Eddie Redmayne kanë lindur më pak se një vit në distance nga njëri-tjetri dhe ishin shokë klase në “Eton College”, një shkollë konvikti për djem në Angli. Aktorët që interpretuan rolet Lokin në “Marvel Cinematic Universe” dhe Stephen Hawking në filmin “The Theory of Everything”, respektivisht, gjithashtu ndanë të njëjtën klasë me Princin William.


1 Comment

  1. Këto përkthime duket sikur bëhen me Google Translate
    Shumë të dobëta … Një gjymtyrim i panevojshëm i gjuhës shqipe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.