• |
ide | kryesore

Zheji: Ku gabuan gazetarët përballë Ramës. Alfred Lela qeshte me dhunuesin e tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Artur Zheji e ka quajtur të gabuar daljen e kolëgëve të tij në debatin e sitisur në teatrin e Operas me kryeministrin. Në një editorial me titull: “Ju dhunoj me Policinë time! Se për ju s’më rruhet!” në 360gradë Zheji ka shkruar: “E dëgjova me pështjellim rraskapitës, debatin e Rakipllarit, Lelës dhe Gjekmarkajt me Kryeministrin, befas në një formë të mirë fizike dhe të eksituar për mrekulli mendërisht. Porse gazetarët ishin tërësisht gabim që në rrënjë, sepse morën seriozisht, një njeri, krejtësisht të përgatitur për të gënjyer nga “a”-ja deri te “zh”-ja, por edhe për të shpallur botërisht mosçarjetrapi qeverisjen e vet!


Të marrësh seriozisht një debat publik të tillë, do të thotë ti japësh mundësi Km-së, që përmes vetëviktimizimit, të bëjë sikur pastrohet, nga mëkati zymtak i shkatërrimit të Teatrit. Pyetjet shpesh plot dhimbje, të sinqerta dhe serioze, tingëllojnë qesharake, ndaj një personi rrahës dhe dhunues, që tallet me të rrahurin në panel.


Pavarsisht sarkazmës dhe ironisë, të qeshurat e shpeshta të Lelës ndaj gallataxhiut, ruajna Zot, mos të jenë shprehje të një “sindrome të Stokholmit”, e pra dashuria e të kidnapuarit për kidnapuesin, vetëm sa e relativizuan deri në dhimbje, krimin urbanistik të 17 Majit, urdhëruar nga Km-ja”.

©Lapsi.al

17 Comments

 1. Rama ka nje aftesi. Te dali perballe analistave opozitare ne debat dhe ti bej ata te duken keq , duke rrembyer rolin e viktimes dhe duke vjele simpatine e shikuesve. Po te lexoje komentet e shikuesve ne video mbreme dhe sot , kjo gje reflektohej. Fatkeqsisht Lela dhe Gjekmarkaj , duhej e tepruar here me dozen e agresivitetit dhe here me dozen e karagjozllikut nuk ja bene fare te veshtire punen. Performance shume amatore nga ana e tyre mbreme.

  1. Fatkeqesisht, pak njerez kane ndergjegjen dhe ciltersine e Rron Gjinovcit qe ky Zheji kerkon. Ka ardh koha qe jo vetem Vetevendosja, por edhe intelektualet nga Kosova te zbresin ne Tirane e te na shpetojne nga ky qenef ku kemi rene

 2. Postimi i saj në Twitter, vjen pas tryezës së Ilir Metës me partitë opozitare, ku ju kushtua rëndësi një forumi të quajtur Këshilli Politik, i cili sipas propozimit të Metës, do të merrte fuqi mbiparlamentare, për të miratuar reformën zgjedhore dhe për të bërë amendime të Reformës në Drejtësi.

  Propozimi i Ilir Metës duket se kushtëzon qartazi miratimin e reformës në drejtësi nga opozita me koncesione që Qeveria duhet të bëjë për reformën në drejtësi. Në një farë mënyre, Ilir Meta po përpiqet për herë të dytë, pas vitit 2019, të shkëmbejë hyrjen në zgjedhje me reformën në drejtësi.

 3. Karipllari te ben pershtipje keto kohe, pasi i dolen disa te palara, te cilat mbanin yqmin e karoministrit. Po edhe ky karipllar si pronari i vet eshte, nje skerbythje lepiresi

 4. i rreh i tall i merr me te mire dhe ktyre ju behet qejfi qe i begenisi kryeministri. ju perkedhelet sedra. ja kshu langaraqash ka plot ky vend. mjere kush i shkon pas ktyre vemjeve

 5. Ky do ne debat ate cunn e ri kosovar qe se rrujti karin fare e ja dhjeste dore per dore.
  Me keto laskarat tone eshte mesuar ti intimidoje, njerit i thote Pader, tjetrit “je i godit ne tru” etj etj sepse ne find te dites gjithe rrogen e marin nga Tenderat qe marin keto televizione nga qeveria.
  Ska televizion ne Shqiperi qe krijon te ardhura e mbahet me reklama,sikur ne jemi nja 20 milion banore e rroga mesatare eshte 2000 euro ne muaj dhe spo na dridhet dora te blejme produkte.

  1. NUk eshte as Kosova e as kosovaret qe mund te na vijne ne ndihme..Lerini rehat ne pordhet e tyre se niveli i tyre eshte shume te ulet. Merita e tyre e vetme eshte te hiqen sa mire jane ..dava pordhacesh

   1. Nivel i ulet mund te jene, por 10 vite shtet kane dhe jane me lart se ne qe jemi nivel i larte. Te sollen ushtrine direkt qe me mjes kur ra termeti si dhe qen nuhatje e krika hidraulik nderkohe qe ne, niveli larte, nuk i kishim as keto. Me vjen keq ta them por ne ne Shqiperi kemi vetem PORDHE dhe asgje tjeter. Ne vjen inat e s’e pranojme dot qe “maloket” e Kosoves jane pak me mire se ne.

    Gjithe te mirat

 6. po me budallane dhe harbutin nuk do qash,apo do nxehesh.lela dhe gjekmarkaj dje e kane shkaterruar ate qelbesire ,packa se per kete ndyresire kriminele fjala turp nuk ekziston.organizata e rikurvave ka brenda saj vetem prostituta ,alabake ,injorante ne cdo pjese te administrates ne kete vend .po ti shofesh prostitut qe kane ne institucione e shprehin hapur madje mburren me kurverine e tyre,alabaket me koetrashesine e fodullekun e tyre,servilizmin ndaj shefit te tyre. nje fjale e urte thote po u more me budallane del i humbur.dhe nje fjale e urte angleze thote cdo gje eshte nje gje injoranti s’eshte kurrgje.keta vijne nga familje te degjeneruara breze pas brezi saqe lekura u eshte bere sholle .kuveria e femrave te tyre eshte ndere per ta,krimi eshte ngazellim per ta .keta per para shkerdhejne nenat ,motrat,biles dhe femijet e tyre per para.por lane frikacak ,lepuj qe te ulen e bejne lepirjen e penisit perballe cdo presioni te vogel.fundi e kane te pashmangshem.

 7. Postimi i saj në Twitter, vjen pas tryezës së Ilir Metës me partitë opozitare, ku ju kushtua rëndësi një forumi të quajtur Këshilli Politik, i cili sipas propozimit të Metës, do të merrte fuqi mbiparlamentare, për të miratuar reformën zgjedhore dhe për të bërë amendime të Reformës në Drejtësi.

  Propozimi i Ilir Metës duket se kushtëzon qartazi miratimin e reformës në drejtësi nga opozita me koncesione që Qeveria duhet të bëjë për reformën në drejtësi. Në një farë mënyre, Ilir Meta po përpiqet për herë të dytë, pas vitit 2019, të shkëmbejë hyrjen në zgjedhje me reformën në drejtësi.Per ty kari qe nuk ben copy por ty ta ka futur cipin salihu si dhe shume cecene qe qarkullojne neper portalet e salihut likes e lulushit prandaj ju vazhdoni me supen e perditeshme sa te vijne zgjedhjet e 21 dhe dilni e thoni qe basha nuk duhet te futet ne zgjedhje

 8. Edhe une,nuk e pranoj,pjesemarrjen e Gjonmarkut,Leles por edhe te Rakipllarit,ne ate skene teatri,ku aktori Sokol,i vuri perballe me Ramen.Por,kjo perplasje e tyre,direkt,duka ja thene te gjitha ne sy,atij shokut ten te femijeris,dhe jo sic ben ti,ne te gjitha emisionet e tua,qe fton cdo kelysh kurve qe te intereson te,per te bere nje lemsh ne ate tryeze,per te mos arrite asnje objektiv,ne cdo emision,duke i sherbyer si nje SKUTH i poshter,e hilacak,shokut tend.Bile edhe kl\ur ndonjeri,del trimerisht te thote mendimin e vet,por qe bie ndesh me mendimin dhe qellimin tend,ja pret menjehere fjalen,bile ne shume raste edhe i ke thirrur dhe i ke prere lidhjen,qe te mos e perfundoje mendimin.Ketu,ndahen njerezit ne trima,sikunder bene ne ate skene duke folur troc e balle per balle,nga hilacaket dhe skuthet,si puna jote.

 9. Meta më vuri në dijeni javën e parë…”/ Habit Basha: As unë s’e kam marrë platformën me 14 pika,per cfare trimash flet ti o kristi pinderi se ku ja sheh ti trimerine ketyre apo kur Lela hoqi pantallonat,e kuptova

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu