• |
ide | kryesore

Lejet e tjera të ndërtimit. Ja pse e do Bashkia e Tiranës Kopshtin Botanik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërkohë që Shqipëria qe zhytur në gjendje të jashtëzakonshme në kulmin e pandemisë, Erion Veliaj vazhdonte të firmoste leje ndërtimi. Një prej tyre e ka nënshkruar në 27 mars…dhe ku….fiks ngjitur me kopshtin botanik. Janë dy pallate gjashtë dhe shtate kate që do te ngrihen nga krahu i Universitetit Amerikan.

Kuptohet tashmë aqrte se pse pak kohe më parë Bashkia u fut në konflikt me fakultetin e shkencave të natyrës, për rrëmbimin e kopshtit nga pronësia e tij. Me sa duket plani është që ai pak trruall i gjelbërt te rrethohet me beton sepse po u ndërtua aty edhe kapari është më i lartë.


©Lapsi.al


 

5 Comments

    1. Zero ndertime ne Tirane- Premtim i “mbajtur”
      Do heq depozitat e ujit brenda mandatit te pare- Premtim i “mbajtur”. Erdhi uji Selitessssssss:)

  1. Puna pare ishte rruga e re , teg- kryegjyshata qe te shkojn gjith njerzit te teg.
    Pasi zhvaten paret e shtetit dhe u bon pazaret me gjikurine, u la pergjys rruga.

  2. Askush nuk flet per ndertimin qe ka filluar tek hotel “Sheraton”! Pasi ia ka nderruar destinacionin,sherben tash si zyra per mafian biznes-politike,po I fut edhe nje ndertese ne oborr! Njesoj si me kullen qe iu bashkangjit stadiumit-monster! Pastron krimineli Rama paret duke keqperdorur pagatorin e rregullt te te gjitha pushteteve,Kastrat analfabetin!!!!….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu