• |
ide | kryesore

Rama: Basha ka frikë nga zgjedhjet, do pushtetin në tavolinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Opinion”, ka folur lidhur me Reformën Zgjedhore. Ai tha se nuk ishte një iniciatorët për një reformë elektorale, por kjo ishte një “peshqesh” që opozita i kishte bërë maxhorancës.

“Për mua në komision nuk duhet të jenë njerëz të zgjedhur nga partitë. Opozita është e frikësuar nga zgjedhjet. Opozita do pushtetin në tavolinë, por këtë se merr ndonjëherë. Është komplet tjetër kur shorti të zgjedh dhe tjetër kur të emëron partia.


Është shumë e thjeshtë. Reformën Zgjedhore nuk e kam kërkuar unë. E morëm peshqesh nga Bundestagu nga opozita. E kanë bërë gogol Shqipërinë, si një vend që nuk bën dot zgjedhje. E gjithë bota është angazhuar që t’i nxjerrë frikën Lulit” – tha Rama. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Ti je hajdut qe do te vjedhesh dhe keto zgjedhje! Te isha opozita nuk futem ne zgjedhje me kete sistem zgjedhor sikur Toka te bashkohej me qiellin o hajdut ordiner

 2. Po ngaqe Damllaja jote shkakton termet prandaj ka siklet Luli dhe opozita, se ti mbledh gjithe banditet te bejne votimet o bablok

 3. Ka te drejt. Me short. Kujt ti bjere le te veje komisioner. Me nje kusht. Shorti te behet per delegatet e kongresit te PS.

  1. dri, ky qelloj ne krye te PS kur populli donte te hiqte saliun; krejt aksidentalisht; nese ka nje njeri qe ka ardh ne pushtet pas asnje merit esht ky loqe; prandaj ky ushtron dhun e vjedh zgjedhjet…

  2. e mundi me 50 kriminele ne parlament. Ne me kriminele nuk e duam fitoren. E duam me politikane e jo me gryke pushke dhe duke u varur neper bolet e Ilir Metes si Rama ne 2013. Ik e ha sufllaqen tani e mos u pperlyej shume me majoneze.

 4. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.Si keta te dy nuk ka vjedhur njeri vota,salihu kishte te gjithe shtetin ne dore shto dhe kosovaret qe solli,polici ushtri gjykata media cecene shpellkare minj halesh debatikas skiftere tritol molotov por ne 2013 rama e coje salihun ne te semes e shikoni si eshte bere per 7vjet flet me vete neper tv rruge plazhe por asnjehere nuk e kupton ku ndodhet,ta gezoni kete Qen serb o cecene

  1. Ja dhe qeni i tufes se rruges qe ç’i rreth si kurve duke sharje pa asnje argument sepse nuk ka koke e mendon me bythe shpullkari i shpellave te jugut morrkomunist e hajdut. Rrace qensh e ttadhetaresh kopile te soc komunizmit shtazarak, e te shitur tek te gjithe ata qe ju hedhin nje kocke per pate sistemin qe i béni ketij vendi. Eunuke si idoli juaj, qen te paemer.

 5. Jo se llulli ( mut dhe ai si ti) do pushtetin, ne tavoline por ka frike nga vjedhjet, qe ti o doç i ben zgjedhjeve me tufen tende te qenve, me ty qen te pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu