• |
ide | kryesore

Pandemia/ Kreu i OBSH: Nuk është arritur ende piku

Arkiva, Planet, Të fundit

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka dhënë një tjetër deklaratë aspak optimiste për sa i përket vijueshmërisë së pandemisë së koronavirusit që ka përfshirë tashmë pothuajse të gjithë botën.


Përmes një deklaratë për shtyp në Gjenevë, Ghebreyesus tha se “pandemia e koronavirusit vijon të përhapet me shpejtësi në nivel global dhe qartësisht piku i saj nuk është arritur”.


Ai nënvizoi se në fillimet e pandemisë u deshën 12 javë për të arritur 400 mijë raste me koronavirus, por një numër i tillë u arrit vetëm në fundjavën e kaluar.1 Comment

  1. Po si ka mundesi o majmun ti the para pak kohe qe do kete vale te dyte kur nuk paska arrit akoma pikun faze e pare.Ju si OBSH duhet te shkriheni si Organizate se jeni parazitare dhe te paafte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *