• |
ide | kryesore

“City apo Real, më parë të shkojmë në Portugali”: Nedved pa fjalë nga shorti i Champions

-Instant, Sport

Një short aspak me fat në Champions, por mendimi i parë i Pavel Nedved është ai të arrijë të shkojë në Lisbonë: “Para së gjithash duhet të kalojmë turnin dhe e dimë që nap rat një ndeshje kthimi e 1\8 së finales shumë e vështirë. Ciftet janë shumë stimulus, në fund të fundit nga cerekfinalet e më pas është vështirë të zgjedhësh kundërshtar, sepse të gjithë skuadrat janë të fortë”.

“Real e City janë dy skuadra që mund të synojnë fitoren finale – ka shtuar Nedved – e do të ishte në të dy rastet një ndeshje shumë e vështirë. Tani objektivi ynë është të shkojmë në Portugali. Ky formati i ri, me tre ndeshje teke është shumë interesant për gjithë botën e futbollit, edhe sepse do të luhet në një periudhë në të cilën normalisht futbolli është pushim”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu