• |
ide | kryesore

Sekuestrohet 17 kg kokainë në Napoli, pjesë e bandës edhe shqiptarë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Njësia e Policisë Ekonomike-Financiare e Guardia di Finanza të Napolit sekuestroi 17 kilogramë kokainë të pastër. Në veçanti, efektivët përgjuan dhe inspektuan një kamion të dyshuar nga Holanda, duke vazhduar inspektimin, me ndihmën e qenit antidrogë Frisbee.


17 kg kokainë, e ndarë në 15 qese të mbyllura me plastikë të zi, ishin fshehur brenda një qese të fshehur në një ndarje anësore të rimorkios. Nëse do të hidhej në treg, kokaina do të vlente rreth 5 milion euro.


Guardia di Finanza e Napolit, në periudhën e urgjencës epidemiologjike, kishte arritur një tjetër rezultat të rëndësishëm, shkruajnë mediat italiane duke sekuestruar mbi 400 mijë euro para të gatshme, të fshehura në një fund të dyfishtë të marrë në sediljet e pasme të një automjeti të drejtuar nga një shtetas shqiptar.

Këto para përbënin të ardhurat e shitjes së një ose më shumë dërgesave të drogës nga një organizatë e trafikantëve të drogës dhe të cilat korrieri shqiptar po transportonte në një vend të sigurt, për tu rikthyer më pas në qarqe të paligjshme dhe / ose të destinuara për operacione riciklimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu