• |
ide | kryesore

Zëdhënësja e PD nxjerr dokumentet: Veliaj tender për mobilimin e një biblioteke që nuk ekzistonte

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa e quajti kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj “kryemashtrues”, sepse sipas saj pas demaskimit publik ai ka anuluar tenderin për mobilimin e një biblioteke inekzistente në Kombinatit.


“Kryebashkiaku i emëruar, paska dalë dje në këshillin bashkiak edhe e ka mbrojtur medemek do merrte mobilim për një vend fantazëm që biblioteka ende s’ka. Por në relacionin teknik siç mund ta shikoni në tender e ka te caktuar edhe godinën ekzistuese edhe arsyet e mobilimit që s’kishin lidhje me realitetin.


Vetëm një mashtrues serial i kapur në shpërdorim mund të vazhdojë të mashtrojë publikun me pallavra edhe pse në fakt e ka anuluar se letrat e çonin për ndjekje penale. Veliaj e ka kthyer Tiranën në beton, ka paralizuar qytetin dhe mendon vetëm për oligarkët dhe pasurimin e tij” – thotë Zhupa. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Ohu sa ka te tilla ne Shqiperi. Tregojne nje te forte qe besoj e keni degjuar te gjithe me uren. I ngjan shume ketij muhabetit. E pyet nje vizitor i huaj nje pushtetar Shqiptar, i mahnitur nga luksi ne vilen e tij, “si e ke bere gjithe kete vile luksoze, ku dihet sa te mira i keni rrogat ju ketej nga Shqiperia, se ne me ato rrogat tona se arrijme kurre kete qe paske bere ti me te lumte” . I pergjigjet ky pushtetari: “Po crroge thua o derebardhe, e shikon ate uren atje tutje ne horizont? Ku eshte se nuk po e shoh reagoi i huaji duke zgjatur koken sa andej ketej ne kerkim te ures duke sgurdulluar syte. E pra ke te drejte qe nuk po e sheh se nuk eshte. Duhej te ishte, po me parate e saj bera kete vilen”. E tregojne si gje per te qeshur por tek ne ndodh ne realitet.

 2. Pse e quan mashtrues kur eshte rrenacak e hajdut . Ka frike kjo ta quai ashtu si eshte, ne te vertèbre pedofili i notre? Turp qe nul e quan as-tu sic édité. Te sterilizuar!

  1. Ha mut o bir bushtre,o buthqime i ores oo13. O ou je pa emer. Ju qeneria qe mbroni njeritjetrin venu te gjithe bytheqire due qe nul vu outil, prandaj béni ka urrjtje per njerezit normal, o buçe ferrash. Te qifshin ne bithe o shpellar jugu shpellaret e veriut

 3. Përpjekja e tyre për të bërë zhurmë dhe për të krijuar idenë se po preket 5 qershori, është thjesht një aksion që tenton të maskojë hipokrizinë e Lulzim Bashës, që ka mbushur gjithë Ambasadat dhe gjithë aktorët e shoqërisë civile me gënjeshtra, se ai është dakord për listat e hapura, por nuk do Edi Rama.Doli zhuli te bej pis tironen me shurre shpellkaresh qe kjo hedh per dite neper tirone

 4. Shqiperia bosht i keq. Qelbet era *** kudo, specie bizarre primitive dhe ekstaze te madhe per para dhe shtepia shumekateshe ku gjithsecilit ti duket vetja gjel mbi gjela. Ankohen se jane edhe te varfer, por me shume se te varfer materialisht jane te varfer shpirterisht, jetojne pas miteve fallco te kirjuar thjeshte per te mbijetuar.

  Komb arkaik qe nuk eshte i zoti te bej shtet ketu e 2000 vjet.
  IDIOTA!

 5. Po ju të PD-së, përse e ndihmoni Lali Zdromsin ???
  Përse nuk e latë ta zbatonte tenderin dhe më pas të Ndiqej Penalisht ,që të përfundonte në Burg ????

  Pra mos lehni kot, sepse ju e shpëtuat nga Burgu, apo nga ndjekja penale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu