• |
ide | kryesore

Pacienti me Covid hidhet nga kati i katërt i Shefqet Ndroqit, ndërron jetë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Spitali Covid-2 Shefqet Ndroqi në Tiranë. Mësohet se një pacient me koronavirus është hedhur nga kati i katërt i spitalit dhe ka ndërruar jetë.


Hasan Mira 65 vjeç nga fshati Fullqet i Klosit kishte dalë pozitiv me koronavirus rreth 2 ditë më parë dhe ishte shtruar në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore, por jo i intubuar.


Ky është rasti i dytë i vetëvrasjeve brenda pak javësh

Më 13 gusht, një i ri 29-vjeçar u hodh nga kati i tretë i këtij spitali, në gjendje të rënduar psikologjike, duke ndërruar jetë. Pak ditë më parë u raportua edhe për tenativën e një tjetër pacienti, por që u ndaluan në kohë nga mjekët./LAPSI.al2 Comments

  1. Vetem ne shqiperi shkon njeriu me Covid ne spital dhe pastaj hidhet nga kati 4.Ai spital eshte per te semuret psiqik apo per ata me covid o shtet shkerdhate

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *