• |
ide | kryesore

Trafiku pushton Tiranën, qyteti në ngërç

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tirana në këto momente është shumë e ngarkuar nga trafiku. Trafiku i të hënës në Tiranë është ndjeshëm më i rëndë. Por, sot përkon edhe nisja e shkollave. Trafiku në kryeqytet prej vitesh ka nisur një trend përkeqësimi, i cili në ditë si kjo e sotmja bëhet shqetësueshëm problem për qytetarët e Tiranës. ©Lapsi.al 4 Comments

  1. Nuk kuptoj pse habiteni kur kryetari i bashkise e ka thene hapur se eshte kunder perdoruesve te makinave. Gjithcka ai dhe qeveria bejne eshte ne funksion te rikthimit te kohes kur makina kishin vetem nje kaste dhe te tjeret ishin te gjithe klase punetore. Dhe mire na e bejne se jemi popull dele

  2. Permiresimi i trafikut te nje qyteti behet mbi gjithcka duke shtuar me shume km rruge, e me pas me shume rruge alternative per te shkuar nga pike a ne b, me shume parkime, me pak sorollatje dhe sjellje rrotull.
    Cilen nga keto ka lene ne te njejtin nivel me me pare ky kryetar bashkie, se permiresim spo kerkoj.

    Eshte e qarte kush perfiton nga mungesa e parkimeve, rrugeve, etj. Ndertuesit. Te tjeret vec humbin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu