• |
ide | kryesore

“Komunist i ndyrë”, Ruçi ndërpret seancën pas përjashtimit të Alimadhit

Lajme, Të fundit

Seanca plenare është ndërprerë për të dytën herë, për shkak se deputeti i opozitës së re, Adriatik Alimadhi nuk ka pranuar të largohet nga foltorja. Megjithëse pa mikrofon, Alimadhi ka hedhur akuza të forta dhe ka quajtur kryetarin e parlamentit ‘komunist i ndyrë’, ndërsa Ruçi është detyruar të ndërpresë seancën deri në orën 12:45.


“Ndërpritet përsëri seanca për arsye të sjelljes së deputetit. Është shekulli i mendjes nuk është shekulli i forcës se po të ishte e tillë…Seanca ndërpritet, do të fillojë në orën 12:45”, deklaroi Ruçi.


Ruçi e paralajmëroi fillimisht Alimadhin për përjashtim nga seanca nëse nuk do të ulej në vend por deputeti i Ballit Kombëtar nuk ka pranuar. Më pas ka ardhur dhe vendimi për përjashtimin nga seanca.

“Je fatkeq për identitetin që ke. Po të jap vërejtje do të përjashtoj nga seanca. Atëherë je i përjashtuar nga seanca. Dy minuta pushim, shërbimet e Kuvendit ta nxjerrin përjashta. Nqs nuk del do i kërkoj sekretariatit 10 ditë përjashtim”, u shpreh Ruçi më herët.

6 Comments

 1. Partito komunista pre cfar duhe sot ne jetuam per 45 vite komshiu per ball detit 2010-11 ra si qeveri kumunisti i (flaket) me bas bente propogand si ja dalin punetoret me 1000euro ne muaj esht zhdukur nga skenat politike po godon pensioni.

 2. E dëgjova Tao Pallën në një përballje në TV, që të deklaronte publikisht se unë “si bir partizanësh” nuk do të lejoj që në pushtet të vijnë ballistët.
  Tashmë sharja “komunist i ndyrë” është bërë “popullore” edhe nga militatnët e PS e se e paska përsëritur këtë një lider i një partie si Balli kombëtar, muk më duket mdonjë krim kombëtar.

  Krim është pretendimi i Taos që thotë se ne komunistët nuk do të lejojmë që në pushtet të vijnë parti të djathta.

 3. E dëgjova Tao Pallën në një përballje në TV, që të deklaronte publikisht se unë “si bir partizanësh” nuk do të lejoj që në pushtet të vijnë ballistët.
  Tashmë sharja “komunist i ndyrë” është bërë “popullore” edhe nga militatnët e PS e se e paska përsëritur këtë një lider i një partie si Balli kombëtar, muk më duket mdonjë krim kombëtar.

  Krim është pretendimi i Taos që thotë se ne komunistët nuk do të lejojmë që në pushtet të vijnë parti të djathta.
  Ms ma marë kush për keq se e kam quajtur Taulantin me emrin e tij të shkurtuar “Tao”.
  Është ky zotërija që në çdo paraqitje publike,me vend e pa vend e përmend liderin e opozitës me “përkëdheli” Luli, sikur e ka ndonjë mik të vjetër të tij, apo sikur. është i të njejtit nivel moral e intelektual me te.
  Për ta verifikuar këtë, i rekomandoj Taos që para se të flasë për “Lulin” të shohë qoftë edhe veten në pasqyrë për të parë ndryshimin, midis pamjes normale e fisnike të Bashës, e pamjes së tij prej katundari të trashë

 4. Dolli i forte komunizmi mos ja dhjefsha temen. Te gjithe drejtuesit ketij mut vendi. Enveri, ramizka, sala, perjashtim ben ky i gjati tani me tendenca te forta naziste dhe fatos nano.

 5. komuniste i ndyre dhe minister i zi qe shkaktoi 2 prillin ne Shkoder ,qe ne 45 ky vend dhunohet dhe vidhet nga komunistat e femijte e tyre .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu