• |
ide | kryesore

PD mbyll votimet në Gjirokastër, zbulohen emrat e kandidatëve që shkojnë më tej

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përfundoi procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Gjirokastër.


Selia zbuloi shifrat në fund të procesit. Nga 975 anëtarë me të drjtë vote morën pjesë 618 anëtarë ose 63,3%.


Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijojnë procesin në fazën tjetër:

1.ADIL XHELILI
2.ALIJE KOKALARI
3.ALTIN ÇOMO
4.ANTONELA LENA
5.BEQIR GJIKA
6.BESNIK ALIAJ
7.ENTELA SHEHAJ (FICO)
8.NIKOLLA ZHULLA
9.ROLAND BEJKO
10.SHEMSHO LAMAJ
11.TRITAN SHEHU

5 Comments

  1. Po pse Sali Berisha u detyrua që ta bënte publike me gojën e tij, se ai dhe jo Luli Basha, është pronari i vërtetë I topit të lojës politike dhe elektorale brenda Partisë Demokratike? Sepse me hapjen e listave pas ndryshimeve kushtetuese të 30 korrikut, ose njëri ose tjetri lider mund të kandidojë në një qark. Sali Berisha e ka vendosur veten në Tiranë.

    Nëse edhe Luli Basha do të kandidonte në kryeqytet, atëherë kur të numëroheshin votat në fund meqë qytetarët kanë të drejtë të votojnë këtë radhë cilin kandidat të duan, njëri do të mari më shumë vota se tjetri. Kjo do ti dëmtonte të dy në sytë e demokratëve dhe shqiptarëve, sepse do të zbulohej e vërteta se Sali Berisha është kryetari “de facto”, ndërsa Lulzim Basha është thjeshtë kryetari “de jure” I PD.

  2. Ohhhh çfare lumturie per kete popull…!!! Ne kete gjendje mjerimi qe e kane lene nuk ka Gezim me te madh ne shtepite e popullit Shqiptare se-sa ky publikim…!!!
    Sa u perket gjerave serioze (thelbit te gjese) edhe per ate proces mos kerkoni shpjegime se, ATO pune i din udheheqja….
    Turpi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu