• |
ide | kryesore

Erdogan haptaz në krah të Azerbajxhanit, kërcënon Armeninë: Shtet hajdut

Lajme, Planet

Turqia do të vazhdojë të mbështesë Azerbajxhanin me të gjitha mjetet në konfliktin e saj me Armeninë. Presidenti turk, Reccep Tayip Erdogan ka paralajmëruar Armeninë se do të japë llogari për luftën ndaj Azerbajxhanit.


Sipas tij, rruga e paqes kalon përmes tërheqjes së armenëve nga çdo pëllëmbë e territorit të Azerbajxhanit. Për ata që mbështesin shtetin hajdut (Armeninë), Erdogan paralajmëroi llogaridhënie. Përleshjet në kufi nisën të dielën herët, kur forcat armene shënjestruan vendbanimet civile dhe pozicionet ushtarake të Azerbajxhanit, duke shkaktuar qindra viktima.


2 Comments

  1. e verteta i qarteson, gjalleron u jep zgjillje,shpres, siguri, paqe,shpetim gjinis njerzore, thotë:

    o njerez e vertea eshte e thjeshte per ta kuptuar,sillu me tjetrin si deshiron te sjellet tjetri me ty,sepse hyn ne porten e shpetimit largimit nga e keqa,sepse dhe tjetri do sillet ne te njejten menyr,,dhe keshtu ska vend per armiqsi as ne shpenzime ushtarake teknologji,as ne koh as ne pasoja te gjitha gjallesat ne menyre te pakthyeshme per demet qe sjell lufta padrejtesit,por gjitha,jan shpenzime te kursyera koh e fituar dhe fuqi per tu,administruar ne dobi ku ne vend te shkatrrimit ndertohet lumturija ne vend te problemit vjen zgjillja,si natyralitet gjith duam te drejten hakun dhe spranojme padrejtesin ,dhe qe padrejtesija vazhdon dhe pasojat vin njerzit nuk ndalen ka vetem nje spjegim u kla ikur ndjeshmerija per mir kan zhvilluar antivlerat ne gjuhen e fes quhet kan vdekur zemrat ,dhe per ti ngjallur ato duhet pendim ,kthim haku dhe angazhim ne vepra te mira mirkuptim toleranc,meshir,duhet zhvillu vlerat,ashtu si ullzon i malli zot,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu