• |
ide | kryesore

Kandidatët e PD për deputetë/ Dalin emrat që u konfirmuan në Lezhë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka përfunduar procesi i votimit të emrave për kandidat për deputet në qarkun e Lezhës. Në të tre Bashkitë e këtij qarku Lezhë, Kurbin dhe Mirditë janë konfirmuar të 31 emrat e propozuara nga PD, ndërsa pjesëmarrja në votime në rang qarku ka qenë mbi 60%. Përfaqësuesit politik të konfirmuar nga Partia Demokratike në Kurbin:


Dega Lezhë


1. ALKETA MARKU

2. ALTIN MEMA

3. ANILA FRROKU

4. ARBEN NDOJ

5. DAVID SYKU

6. DOD ZHUBA

7. FRANGA HILA

8. GJOK VUKSANI

9. GJOVALIN GJELOSHI

10. LINDITA METALIAJ

11. PETRIT MARKU

12. ROZA HILA

13. SALVADOR KAÇAJ

14. SEVELIAN KOSOVA

15. SILVANA KOLZIU

16. SOKOL NDOKA

Dega Mirditë:

1. ALBERT MELYSHI

2. ALEKSANDER LALA

3. ALFRED DUKA

4. DORIAN GJOMARKAJ

5. EVEREST DEDAJ

6. GJERGJ PRENGA

7. GJON PJETRI

Dega Kurbin:

1. ANDON FRROKAJ

2. ELTON LASKA

3. GENC DOCI

4. INDRIT VOKSHI

5. KASTRIOT PREND PIROLI

6. LINDITA TOMA

7. LUIGJ ISUFI

8. MARJAN TUCI

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarrje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë ka përfunduar në Qarkun e Kukësit, Dibrës, Gjirokastrës dhe Beratit dhe sot po votohet në Shkodër. Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu