• |
ide | kryesore

Rriten shifrat në RMV/ Humbin jetën 6 pacientë, konfirmohen 225 raste të reja

Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Maqedonisë së Veriut ka informuar se janë kryer 1694 teste për koronavirus, 225 nga të cilat kanë rezultuar pozitive. Vatrat kryesore janë regjistruar në Shkup, Tetovë dhe Strumicë. 6 pacientë kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit.


Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 96 pacientë të shëruar. Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 18.363, prej të cilëve 15.164 janë shëruar, ndërsa 749 kanë ndërruar jetë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu