• |
ide | kryesore

Vonesa në nisjen e trageteve për në Itali, bëhen shkak stuhitë në Durrës e Vlorë

Lajme, Të fundit

Moti me erë me drejtim nga jugu ka përfshirë të dy brigjet e Adriatikut që nga mesdita e djeshme.


Tragetet u nisën vetëm sot në orën 6:00 të mëngjesit nga Durrësi e nga Bari dhe mbërrijnë në porte rreth orës 14:00.


Trageti Ankona-Durrës është në orar dhe mbërrin në port rreth orës 11:00.

Ndërkohë anijet e tonazhit të vogël dhe peshkarexhat qëndrojnë në spirancë derisa të pushojë stuhia detare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu