• |
ide | kryesore

“Gjej lopën deri të hënën”, çfarë u detyrua të gëlltisë Veliaj me urdhër të Ramës

-Instant, Kryesore, Lajme

Këtë të hënë Erion Veliaj u detyrua të gëlltisë një tjetër “tekë” të hidhur nga shefi i tij. Pas urdhrit që i dha pak kohë më parë për të lyer shkallët e hyrjes së një pallati, ditën e premte, Ramës ia dha truri për një kërkesë tjetër që e bëri publikishti, duke e trajtuar Kryetarin e Bashkisë së Tiranës si ta kishte çirakun e tij personal.Ditën e premte të dy ishin në një familje në Baldushk të cilës do t’i rindërtohej shtëpia. (FOTO ME LART). Në bisedë e sipër me të zotin e shtëpisë, Rama dëgjoi se Klementit nga Baldushku kishte shitur lopën ca kohë më parë. Menjëherë i dha urdhër Veliajt, ta zgjidhte atë punë. Dy ishin zgjidhjet për kryetarin e Bashkisë së Tiranës: ose t’i gjente lopën banorit të Farkës, ose t’i blinte një lopë tjetër. Si reagim i pare, Veliaj as u skuq e as u nxi, por vuri duart në kokë dhe duke qeshur e quajti këtë “detyrë mbi detyrat”.

Lexo edhe: VIDEO/ Si e “pushkatoi” Edi Rama Erion Veliajn: Duhet t’i lyesh shkallët e banesës, ti personalisht

Por pavarsisht trajtimit aspak dinjitoz, Veliaj nuk e ka bërë dysh urdhrin. Këtë të hënë u paraqit në shtëpinë e banorit të Farkës duke tërhequr me vete lopën, sipas urdhrit të shefit. Nëse nuk e besoni, shikoni videon më poshtë, të cilën e ka hedhur vetë Erion Veliaj në Facebook për ta shitur si një gjest normal, aspak fyes dhe denigrues ndaj tij.

Sot herët në mëngjes në 🌲🏔️ Baldushk, për një e porosi të vogël. 🎁 Klementi dhe e shoqja nuk e prisnin, por ishte vërtet kënaqësi t'ua bëje më të bukur ditën.😇

Sot herët në mëngjes në 🌲🏔️ Baldushk, për një porosi të vogël. 🎁Klementi dhe e shoqja nuk e prisnin, por ishte vërtet kënaqësi t'ua bëje më të bukur ditën.😇

Publiée par Erion Veliaj sur Lundi 12 octobre 2020

Në fakt, kjo nuk është hera e parë që Rama e trajton Veliajn në mënyrë të pamëshirshme. Por ndërsa Erion Veliaj është mësuar me këto lloj ofendimesh dhe bën llogaritë e tij, Edi Ramës dikush duhet t’i thotë të tregojë më tepër kujdes. Përballë nuk ka thjesht një nga servilat që janë gati ta krahasojnë me Skënderbeun dhe Ismail Qemalin, por Kryetarin e Bashkisë së kryeqytetit dhe qytetarin e parë të Tiranës. Për hir të traditës dhe historisë në funksionin që ka, a meriton ai të trajtohet në këtë mënyrë?©Lapsi.al

Lexo edhe: Spiropalizimi i Erion Velisë

17 Comments

  1. Ju te lapsit keni harruar te komentoni edhe nje fakt .
   Tek te zotet e shtepise Lali eri tha ” e mbajta fjalen” ju solla lopen . Ne fakt ai as muk dha as nuk mbajti asnje fjale.
   Por duhej te thoshte “E ZBATOVA URDHERIN “

 1. KJO ESHTE MAJA E DEGRADIMIT NJEREZOR ,ME KETA ZAGAR TE TREDHUR NGA EDI RAMA thotë:

  BOOO BOOO BOO DERI KETU MUND TE ARRIJ KY BYTHLEPIRES NUK E KISHA BESUAR KURR PER JETEN e 2 GOCAVE TE MIJA

 2. IMAGJINOJENI SE SI I TRAJTON EDI RAMA,YMER GELBAZEN,CARLO BOLJA BOLINON ,KOL SALLAKU SKYPE,DHE LORENC VANGJELIN DHE SKENDER KURVA MINXHOZIN?! thotë:

  LAL ERIN E TRAJTON SI KURVE NE BORDELLO,NE FAKT EDHE ATY TRAJTOHEN ME MIRE SE SA I TRAJTON EDI RAMA ZAGARET E TIJ

 3. Shum keq gerdalla i Surrelit, tamom plak matuf siq i thon shumica keti injoranti, ky maskara km tallet me gjith votuesit e Tirones, por do i vi dita shpejt te tallet gjith vendi me ket tru lope sepse pz nuk ka me shum tru se ajo lopa qe i pruni lal bytha🙈🙈🙈🙈

 4. GRUAJA E LAL ERIT KUR ISHTE E RE KISHTE PUNUAR NE NJE BORDELLO DIKU NE TIRANE,POR E LARGUAN NGA ATY PER ARSYE MORALI

 5. E njëjta gjë ndodh edhe ne qendrën ku votoi kryetari i PD-së, zoti Lulëzim Basha.Gazetarja e Fiksit menjherë pasi Basha del nga qendra e votimit, futet dhe u thotë anëtarëve të komisionit se nuk ka kartë anëtarësimi dhe se i përket lagjes nr 1. Anëtarët e verifikojnë që ajo nuk e ka emrin në listat emërore, por nuk e pengojnë për të votuar.

  E njëjta skenë përsëritet edhe në qendrën e votimit tek zona e njohur si Xhamllëku në kryqytet

  Gazetarja e Fiks fare e cila kishte votuar pak minuta më parë ne qendrën e votimit të Bashës, paraqitet para komisionit vetëm me ID-në.

 6. O ca kam qesh heren tjt ka mi thaan ban cobanin deri me 25 prill😝😝😝😝😝😝😜😜😜😜😜😜😜😜😜

 7. As skuqet e as nxihet kurre qy Velia,
  ne gjithe jeten e vet rrenacak mavria,
  eshte gadi Rames ti mbaje e Uturakun,
  ja ben kabull Rames deri edhe dajakun,
  oho..po c’themi e ta zgjasim per ate kot,
  kur dhe Ajola ne shtepi i thote – O Idiot!

 8. Edhe lopes i erdhi ndot nga ky zvarranik i paskrupullt. Nderkohe ithtaret pasi paguajne taksat e larta, thithin ajrin e ndotur ne Tirane dhe ngopen me propagande, shkojne i japin edhe voten. Ta gezojne Shqiperine qe deshen!

 9. Cfare komedie.
  Nga Griselda shkallet lopa.
  O popull te gjitha behen nen emrin tend.
  Hiqini pergjithmone keta zuzare keta lavire politike.

 10. veliaj ka prek Fundin, bashkeshort, baba’, bir, qytetare I pare I Tiranes, ofendim me te madh nuk ka. Neser do ti thote shko e ruaj derrat e pulat.

 11. Po po qajini hallin !!!
  Ky i duron gjith kto,
  sepse kushedi çfare po e projektojne per ta kapultu…
  Kjo me djeg mu,
  qellimi justifikon mjetet…
  Prit kur ta shifni k/minister mbas te gjatit
  Aty pastaj …

 12. nuk vine ne pushtet vrasesit ,hajdute, kriminelet e tradhetaret e PeDes sido te vijne punet Puna qe ka bere Edi Rama dhe Veliaj e kthyen Tiranen nga qytet me kioska dhe era mut ne nje qytet europian dhe qytetaret e shofin ndryshimin Enderroni me sy hapur o PeDe-ist

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu