• |
ide | kryesore

VIDEO/Partia Demokratike pengohet për të denoncuar aferën e inceneratorëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme dhunën e ushtruar nga strukturat shtetërore ndaj zëdhënses së PD, Ina Zhupa dhe kreut të FRPD-së Belind Këlliçi.


Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike ka treguar se së bashku me përfaqësuesen e PD-së kanë shkuar në rreth rrotullimin e inceneratorit të Tiranës, në “Landfillin e Sharrës”, në një ambient publik, ku janë rrethuar nga dhjetëra punonjës të kompanisë private të cilët donin t’i intimiduar dhe ndalonin për të denoncuar aferat korruptive.


Zëdhënësja e Pd-së, Ina Zhupa ka thënë se qëllimi i agresionit të sotëm ishte që të pamundësohej thënia e të vërtetave, të patjetërsueshme të aferës kriminale dhe mafioze që Rama, Ahmetaj dhe Veliaj e kanë vënë në jetë prej vitit 2017. Sipas Zhupës, në shërbim të kësaj afere Erjon Veliaj ka rritur taksat e pastrimit që paguajnë qytetarët e Tiranës, ku çdo qytetar i Tiranës sot paguan 75 mijë lekë më shumë taksë pastrimi. Zëdhënësja i ka bërë thirrje edhe njëherë Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar që të hetojë këtë aferë kriminale që ka shndërruar një shërbim publik në një monopol privat.

 

12 Comments

 1. ATA LLAZORE ATA FSHESXHI ATA LLAPASQERE ATA TE SHITUR PER 20000 LEK NE MUAJ ATA TE PA DITUR DHE QORRA ATA ANALOG ME SHPELLARET BEJNE SIKUR MBROJN LANFYELLIN KETA TE POSHTER DUHEN ARRESTUAR VELIA I PARI PER FALLSIFIKIM DHE PRISHJE IMAZHI SHQIPERI JU KUJTOHET GRISELDA E SHKRET.

 2. Më kujtohet Griselda, por më kujtohet edhe Gërdeci ku kalamajt merrnin predhat e topave si kur të ishin kallinj misri. Pse nuk flet ndonjëherë Belind kërriçi për ata?

  1. Na cate trapin me Gerdecin.
   Keni gati 8 vjet ne pushtet dhe i rruajtet bythen Gerdecareve…
   Tani e permndeni si argument!

  2. ca keni ber ju klyshat e kuq qe kur keni ardh ne pushtet per gerdecin? po per viktimat e 21 janarit? ikni mor ju qifsha grate

 3. A te kujtohet o -Arturo-ui-qe -Gerdeci -ishte ne aktivitet te demontimit qe ne kohen e -Nano-leshit tuaj apo nuk ju vjen pas -menderes, -dhe cfare lidhje ka ky komenti yt me kete shkrim o langaraq Ai ishikon si po i perdorin puntoret e shkrete keta monstrat e hajduterise ,per te mbuluar mutin me shurre .Cfare te bejne te shkretet jane per buken e gojes .Por nje gje duhet ta dine se do ju ngelet buka ne fyt.Me gjithe ate ky eshte shteti i hajduteve ,krimineleve ,trafikanteve ,grabitesve.

 4. Ka lidhje kërriç i vogël, por ti nuk e kupton, sepse Belind kërriçi që po mbron punëtorët nuk flet asnjë fjalë për fëmijët që punonin në magazinë armatimi sikur po seleksiononin misër në kooperativë. Ç’faj kishte Fatos Nano se punonin fëmijët në magazinë armësh në vitin 2009 kur nuk ishte në qeveri prej 4 vitesh dhe nuk ishte fare as në Shqipëri vetëm ti mund t’a bësh ktë lidhje.

 5. Nuk bej lidhje o -babai- i Mushkes,por ti po shkruan pa lidhje o idiot.Komento per vidion ,per shkrimin dhe mos bej biografite e dhjete pesembedhjet vjeteve perpara.Se atje punonin femijet edhe ne kohen e Nanos pamvaresisht qe aksidenti ndodhi ne qeverisjen e -Pd-se.Shkruaj per grabitjet dhe vjedhjet qe po behen ne menyren me te pa skrupullt ,Shkruaj si po perdoren puntoret e shkrete per te mbuluar aferat e tyre o -monster-Por ju ini nga ajo rrace qe nderin e jepni -partine-jo.

 6. O babai i -Mushkes-ti po shkruan pa lidhje o idiot.Edhe ne kohen e Nanos punonin gra e femije pamvaresisht se aksidenti ndodhi ne kohen e qeverisjes te -PD-se .Por si mund te shkruash komente per aksidente qe datojne para 10- 15-viteve dhe nuk ben asnje shkronje per pangopesine ,vjedhjet ,qe po bejne keta o monster ,si nuk po shkruan dy fjale qe si po i perdorin punetoret hallexhinj keta grykesa per te mbuluar aferat e tyre .Ju rraca juaj ini qorra ,te shurdhet ,memece nje gje dini te beni me se miri -nderin e jepni -partine-jo.

 7. sa mire ja kan bo ktyre zhulsave 😂😏😂😂😂
  dhendri i tan shkrelit dhe nusja e coles se alpetit …..pika dmth vari lesht ,mjerane komplet

 8. ekspertët njoftojnë se gjendja e zotit Basha është e qëndrueshme. Madje sipas tyre, gjasat janë që pacienti as që është i vetëdijshëm se është prekur nga mediokriteti kronik.

  “Përderisa ky virus nuk shkakton as temperaturë, as kollë, as vrarje mendjeje, as vrarje ndërgjegjeje, mund të themi se Basha nuk do të ketë asnjë pasojë. Madje po mendojmë që s’kemi pse ia themi fare,” kanë thënë ekspertët, të cilët kanë shtuar:

  “Tani që po e mendojmë, edhe sikur t’ja themi, ai s’ka për të kuptuar gjë. Merret vesh, përnderisa është mediokër…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu