• |
ide | kryesore

Gjykata e Tiranës pushon çështjen ndaj Arbjan Maznikut dhe Shkëlqim Fushës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës sot ka pushuar çështjen ndaj nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku dhe biznesmenit Shkëlqim Fusha, të akuzuar për ‘shpërdorim detyre’ dhe ‘korrupsion’.


Raportohet se gjyqtari Sokol Tona vendosi pushim të hetimeve me argumentin se nuk ka elementë të veprës penale.


Prokuroria e Tiranës dhe përfaqësues të Aleancës së Mbrojtjes së Teatrit kërkuan që çështja të kalojë në SPAK.

Në përfundim të seancës, përfaqësuesit e Aleancës thanë se do e apelojnë vendimin dhe se çështjen do e çojnë në SPAK.

Në shtator 2019, mediat publikuan një formular të firmosur nga Shkëlqim Fusha, i cili autorizonte Arbjan Maznikun të përdorë kartën e kreditit të Shkëlqim Fushës për të paguar shpenzimet e tij në Hotelin ‘Alma’ në Barcelonë, më datë 21 qershor.

Me këtë dokument, Shkëlqim Fusha, pronari i kompanisë Fusha shpk, pagoi 1816 euro për qëndrimin e Maznikut, për dy net në hotelin në Barcelonë.

10 Comments

 1. Po nxirrni faturat te pa verteta. Dhe doni te hapni ceshtje. Pse nuk e shkruani ju te lapsit se cfar tha gjykata. Jo thjesht nje fjali. THOJUNI LEXUESVE SE NUK KA ASNJE DOKUMENT QE E VETERTETON KORRUPSIONIN. PSE ATA QE E AKUZUAN NUK E SOLLEN PROVEN E FAMSHME. VETEM AKUZA ME LLAFE KAFENESH. ASNJE GJYKAT NE BOTE NUK E SHQYRTON IDOTLLIQE.

  1. O Fast food, e ka pranuar dhe Mazniku vete qe ja ka paguar Fusha 900 euro naten ne Spanje. Jepi, ha fast food se ne rregull je ti daj.

 2. Vetingu dhe drejtesia e fondacionit soros

  te gjithe kafshet jane te barabarte pro disa jane me te barabarte

  turriderrat e SPAK-ut

  minimalisht me ato fatura duhej nje hetim thelbesor , , …por jo. Ndersa si shembull ne itali qe jane hilacaket me te medhenj, prokuroret te vihen pas me vite per nje fature, ketu ja bejne mu tenderat e Fushes dhe ska asnje indicie per te hetuar valle???

  pra krisma ska

  o ju hongshin qente e kazonave

 3. Nese Fusha i ka paguar Maznikut qendrimin ne hotel, kjo eshte shkelje dhe korrupsion i hapur dhe nuk ka gjykate ne bote ta hedhi poshte.
  Nese akuza, niset me llafe pazari dhe me publikimet e PD’s, pa patur dokument dhe fakte ne duar, atehere kjo eshte skenar tip Babale.
  Artikulli i Lapsit i referohet nje dokumenti “te botuar ne media” dhe jo se cfare solli akuza. Nje “dokument” te tille cdokush eshte ne gjendje ta fotoshopi per gjysem ore. Lapsi duhet te shikoje lajmin nese nuk do te behet pjese e Fake News.

 4. HA HA HA HA HA HA HAAAAAAA
  HI HI HI HI HI HI HI HIIIIIIIIIIIII
  RROFTE SPAKU
  RROFSHIN KURVAT
  KETA EDHE PO I KAPEN MAT ME KAR NE BYTHE , PRAPE NUK QUHET SE PO BENIN SHAKA .
  O TE QIDHA SHTETIN
  O TE QIFSHA DREJTESINE
  O TE QIFSHA VETINGUN
  O JU QIFSHA PALLOSHIN 2M

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu