• |
ide | kryesore

Pas Besa Shahinit, një tjetër anëtare e qeverisë së Ramës ikën nga Shqipëria

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, u lirua nga detyra zëvendësministrja e Financave, Belinda Ikonomi. Pas lënies së detyrës, mësohet se Ikonomi do të largohet jashtë vendit. Lajmin e ka zbuluar ministrja e Financave, Anila Dedaj që e falënderoi atë për kontributin e dhënë sipas saj për disa nga reformat kryesore në dobi të biznesit dhe nxitjes së investimeve në vend.


“Një falënderim të veçantë për Zv.Ministren Ikonomi, për kontributin e dhënë për disa nga reformat kryesore në dobi të biznesit dhe nxitjes së investimeve në vend. Me largimin jashtë vendit për t’iu bashkuar familjes, Belinda, lë pas një marrëdhënie të përmirësuar me biznesin dhe në finalizim një sërë nismash pro sipërmarrjes të filluara vitin e shkuar. Suksese të mëtejshme Belinda!”- shkruan Denaj.


Ikonomi është një tjetër zyrtare e qeverisë së Edi Ramës që largohet nga kabineti, por edhe nga Shqipëria pas ministres së Arsimit Besa Shahini. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. Pas ketyre shegerteve, vete Ram do te ike nga Shqiperia me 26 prill 2021…. sicc edhe ishte i ikur, perpara se Fatos Nano me 1998 ta sillte si minister kulture eksperimental!
  APO E HARRUAT?????

 2. Sa kembe te mbare paska kjo qeveria.. beje nje qeveri 1.000.000 o ramses i surrelit per dy mandatet qe vijn. Na mbaj nga 2 muaj e te ikim dhe ne. te gjith te fituar. eksperimentet mbarojn. te gjith fitojn.

 3. edhe pse Enkel Demi tenton ta nxjerrë Bashën nga situata dhe t’i thotë që në fakt ai zgjohet herët, ajo që bie në sy është që Luli është ende i dremitur nuk e ka kuptuar që është në emision live. Ashtu i përgjumur Basha nuk mban mend as pyetjen që Demi i drejtoi.Rrace me te ndyre se ju cecene shpellkare nuk do te mbije me,salihu eshte drejt ngordhjes si Qen rrugesh

   1. Lere këtë të gjorin se e ka nga halli.
    I ka shkrepur të gjorit në kokë se gjatë kohës kur merej me trafik droge e strehohej në shpellat e Karaburunit, kolegët e tij trafikantë e kanë përdhunuar natën e të nesërmen i kanë thëne se të ka bërë “Salihu”. Ky si torollak që duket, e ka besuar
    Kaq shumë e ka ndjerë i gjori këtë histori, sa në çdo koment që poston tek Lapsi, do të përmend fjalët “shpellë” e “k…..”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu