• |
ide | kryesore

U la jashtë listës së kandidatëve të PD, reagon Ervin Salianji

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salinaji ka reaguar pas lënies jashtë listave të kandidatëve të PD për zgjedhjet e ardhshme. Në një postim në Facebook ai thotë se ka sakrifikuar dhe është investuar fort për betejën opozitare, por nuk bën ndonjë kritikë për procesin.


“Beteja e gjatë opozitare më ka shërbyer të kuptoj se cili person dua të jem në politikë. Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare .


Falë kësaj beteje mbështetja masive e demokratëve nuk më ka munguar në asnjë hap të rrugëtimit politik. Në zgjedhjet e fundit me mirënjohje pohoj se isha më i vleresuari nga anëtarësia e Partisë Demokratike.

Po aq me mirënjohje përmend rezultatin më të mirë që ka marrë PD në zgjedhjet e fundit parlamentare në qarkun ku garova falë mbeshtetjes tuaj dhe të qytetarëve. 

Për këtë dhe vetëmbesimi dhe forca mbështetet tek ju, si vlerësuesit më të rëndësishēm e legjitim. Për këtë misioni im është një dhe i vetëm, demokratët të jenë fitues. #ditëmëtëmira” – shkruan Salianji. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. Ke sakrifikuar e investuar fort ne betejen opzitare qe kulmon me ceshtjen BABALE ku per fat te keq humbe dhe bolet te cilat Grida i ka perjetsuar ne ar duke i bere varse per cicat e saja.
  Dhe tani shko qiu,…qiu me Suma Grida.

 2. 15 mijë euro në muaj. Shifra këto vërtetë shumë të larta për dikë që nuk hyn në rreshtin e miliarderëve dhe milionerëve të Shqipërisë.

  Në mesin e tyre është edhe djali i ish kryeministrit. Shkëlzen Berisha në një nga deklarimet e tij të pasurisë deklaronte të ardhura nga puna si sekser ndërsa së fundmi ka shpenzuar disa milionë euro nëpërmjet një rrjeti kredish për të blerë një impiant mijëra hektarësh pranë gërdecit ku prej kohësh ai ka një fabrikë të trajtimit të boronicave,shko mor shpellkare morave neri me vete dhe shpellkaret e tjere te salihu lulzimes dhe krijoni nje levizje te re per shpellkaret

 3. Ti vella nuk ke qene ne pushtet, eshte e vertet. Por politikan qe te konsumohet dhe keqperdoret sa ty ne opozite skam pare.
  Pastaj 2 veta nga nje familje nuk shkon. Uroi suksese Grides

 4. keto jane gabimet e p.d. qe heqin nga lista njerez si saliasi qe kane kontribuar shume brenda partise dhe stimulojne dhe vendosuin ne lsta persona qe dhe populli nuk i honeps si telitin , agron kaja ne rrogozhin ne kavaje etj bravo ju qofte keshtu do fitoni humbjen e sigurt

 5. Bobi ai i paemer eshte nga Corrushi i Mallakastres dhe quhet Ethem Lalaj nje ish ificer qe ja qinte gjithe reparti gruan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu