• |
ide | kryesore

Dojna Mema reagon ashpër ndaj policisë pasi e gjobitën për mosmbajtjen e maskës

-Instant, Paparazzi, Slider

Dojna Mema është gjobitur për mosmbajtjen e maskës në rrugë dhe moderatorja ka reaguar e revoltuar ndaj uniformave blu. Ajo ka rrëfyer se ka bërë një distancë shumë të shkurtër në këmbë dhe se kishte harruar të vendoste maskën e për këtë gjë ka marrë gjobë.


Dojna ka treguar se nuk ka kundërshtuar për gjobën, sepse ishte faji i saj, por është revoltuar me faktin se si policët janë sjellë me të. Ajo është shprehur se ata kanë reaguar në mënyrë shumë të ashpër ndaj saj, prandaj moderatorja ju ka dërguar një mesazh publiisht uniformave blu.


“Parkova makinën tek rrugica e Salës dhe piva një gotë verë me shoqen time dy lokale më poshtë. Që do të thotë nga makina që parkova tek lokali mund të jenë 3 metra distancë dhe për çështje shpejtësie nuk mora maskën se do futesha në lokal. Dhe gjejni çfarë? Mora një gjobë! Ok, ishte faji im se dhe për ato 3 metra duhej ta kisha maskën me vete, por a mundet ju lutem të tregoheni pak më të sjellshëm kur ndaloni njeëzit në rrugë. Në një formë totalisht harbute dhe gati gati sikur kisha vjedhur diçka. Ishte ndjesi shumë e shpifur se më erdhi një ulërimë nga mbrapa nga 2 policë të veshur me uniformë dhe nga 1 burrë që nuk ishte veshur me uniformë dhe që më bërtiste dhe më thoshte se do më çonte në komisariat nëse nuk nxirrja në moment kartën time të identitetit, duke i thënë që makinën e kam 2 metra më poshtë dhe duke e hapur mainën me çelës, sepse arrinte deri aty. E kuptoj që të gjithë ndodhemi në një situatë shumë të vështirë, shumë ezauruese dhe për forcat e policisë, por ju lutem të tregoheni më të sjellshëm, sepse është vërtetë shumë e rëndë nga ana psikologjike të ndalosh dikë në rrugë dhe t’i thuash do të fus në komisariat, përpos faktit që unë mora gjobën për të cilën nuk refuzova ta merrja, apo refuzova ta paguaja në momentin që duhet ta paguaj. Thjesht pak më shumë njerëzillëk ju lutem!”, është shprehur Dojna.

9 Comments

  1. (Mamaja jote do mbuluar e gjitha dhe do lene vetem nje vrime hapur nga poshte, aty ku vlen)

   I dashur Neri!

   Ky do te ishte komenti im per ty(ai ne kllapa), po nuk te ofendoj dot se je komentues qe lexohesh me kersheri!

   Nuk mund te ofendosh keshtu femrat, kur ajo po diskuton dhune verbale e psikologjike te Policise Edviniste!

 1. MIreseerdhe ne boten e Edvin Bastardit, motra!
  Kujton se te punosh te TopChannel i vella Blushit te jep imunitet ndaj kafsherise edviniste??

 2. Kjo eshte e urryeshme ne shume nivele. Pervcse perkedhelese e njohur e Lali Erit, eshte promovuese e fushates te lige “Mos u qini me burrat qe s’lexojne”, nje program ne thelb eugjenik qe do ta kuptonte edhe vete po te kishte nje neuron me shume se ai llafazanerise. Njeres qe adhuron kryemashtruesin kombetar nuk i besoj asgje. Komentin kompliment ia bera per pamjen se doja ta ruaja nga keto te tjerat. Ti e doje te zbuluar, ja ku e ke.

  (Mamit tim i ha ato qe dalin nga vrima ti, por po te ishte ndryshe nuk do e ruaja).

  1. Per te qene i sinqeret kur pash foton (une nuk ia kam fare idene se kush eshte kjo) edhe une te njejtin mendim me ty pata ne lidhje me masken.
   Por nuk ke te drejt as ti as njeri qe dalesh e te ofendosh te tjeret per paraqitjen e tyre fizike.
   Gjithashtu clidhje ka paraqitja e ksaj apo ato qe ben kjo ne jeten e perditshme (me ke qihet apo jo), me problemin qe po parashtron ktu??

 3. Hahaha , cfar flisni o njerez, a e kuptoni apo jo se ku jetoni???

  Para disa dites mua me vune gjobe per mosmbajtjen e maskes ne rruge, dhe polici qe me vuri gjoben nuk e kishte per vete maske

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu