• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Studentët nisin protestat kundër qeverisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Studentët do të nisin protestat ditën e nesërme, kundër vendimit të qeverisë për të mbyllur universitetet. Ata kërkojnë rikthimin në auditore, sepse kanë bërë të gjitha shpenzimet dhe tani nuk mund të qëndrojnë në shtëpi. Kështu denoncon Sali Berisha.


Sali Berisha në Facebook: 


 Nesër studentët në protestën pa ndalim!

Kundër:

Aktit hakmarrës të kryepidemiologut të Surrelit ndaj studentëve!

Mbylljes së universiteteve pa asnjë paralajmërim.

Studentet i përgjigjen dhëmbë për dhëmbë armikut të tyre!

Të hënën nis protesta studentore!

Mbështetje të plotë studenteve!

Lexoni denoncimin e studentit dixhital. sb

Pershendetje dr 3 ditë para nisjes së Vitit të ri Akademik, Ndrikullat e qeverisë lajmërojnë mbylljen e Universiteteve! Studentët kanë paguar konviktet, kanë marrë shtëpi me qera dhe po prisnin nisjen e Vitit Akademik.

Kjo është pabesi! Protesta pa ndalim duke filluar nga dita e hene!

5 Comments

  1. Bravo studentët, ne proteste përdite derisa te arrijne hapjen e auditorëve! Dhe ti z. Sali rrij larg studentëve, nuk ke më fytyrë ti dalësh përpara! Ti e tradhtove vendin!!

  2. Hajde lajm bllof hajde.
    Studentet ne proteste per hapjen e auditoreve. Na kenaqe Bushat. Te eshte holluar lapsi e dale boje aq shume , sa behesh vertet qesharak. Nuk hidhet Rama me kete lloj pacavure propogande.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.