• |
ide | kryesore

“Shpëton” nga karantina/ Të hënën rinis puna e KLP-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do t’i rikthehet punës të hënën. Pas pezullimit për një periudhë disa ditore si pasojë e Covid-19, ky institucioni do rifillojë aktivitetin ditën e nesërme. Nga data 30 tetor e deri në 6 muaj KPK-ja e zhvilloi punën online, me përjashtim të zyrës së Arkivë-Protokollit për shkak se disa nga komisionerët dhe punonjës të stafit rezultuan pozitivë me Covid-19.


KPK informoi qytetarët se denoncimet nga qytetarët do të pranoheshin online përmes postës zyrtare elektronike.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.