• |
ide | kryesore

Dosjet për UÇK/ Lubonja: Akuzat ndaj Bashës më duken qesharake

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja, duke folur për gjykimin e ish-luftëtarëve të UÇK-së në Hagë, deklaroi se gjysma e akuzave ndaj Thaçit dhe të tjerëve janë bërë nga shqiptarët.


“Akuzat ndaj ish-luftëtarëve të UÇK-së janë gjysmat janë nga shqiptarët, për vrasjen e shqiptarëve nga këta njerëz. Rama e përdor për kauzë elektorale me këtë kauzë. Rama sajon rrena në sy të botës dhe gjen armikun, e nuk na thotë se duhet të presim gjyqin në Hagë ndaj atyre që po gjykohen”, – tha Lubonja.


Fatos Lubonja theksoi se i duket qesharake që të merret me çështjen e një kasete, që thuhet se mund ta ketë fshehur Basha.

“Të futemi në një situatë të tillë, unë ndihem qesharak. Kaseta ka dalë dhe kjo akuza që Basha sikur qenka agjent serb, është qesharake. Rama me këto akuzat për Dick Martyn, etj na dëmton në imazhin ndërkombëtar. Mund të jetë edhe e gjitha e stisur. Tani po del se armiku ynë është UNMIK dhe ndërkombëtarët na e paskan faj.

Këtu është skandali. Kjo më duket gënjeshtër e rëndomtë. Këto janë fake news banale, që bëhen për qëllime elektorale, duke i bërë shqiptarët budallenj. Akuzat e bëra ndaj ish-luftëtarëve të UÇK-së janë bërë nga të huajt. Ne merremi kush bashkëpunoi me “armikun” e brendshëm dhe të jashtëm. Kjo është të merremi me akuza qesharake”, – tha Lubonja. /BW

2 Comments

  1. O Lubonja,largohu me, se je konsumuar dhe shterpezuar , nuk ke cfare prodhon me. te jane harxhuar baterite. Ju opnionistet e 30 viteve jeni bere me keq se politikanet, shetisni vetem ju neper media, duke u bere mercenare te politikes,te intrigave dhe jeni edhe me finoke se mashtruesit politike. largohuni te gjithe edhe ju mercenaret mediatike opinioniste e analiste te neveritshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu