• |
ide | kryesore

“Nuk mbërrin në kohë”/ OBSH: Vala e dytë e Covid-19 do të luftohet pa vaksinë

-Instant, Lajme, Planet

Shefi i urgjencave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Michael Ryan ka thënë se vaksina nuk do të mbërrijë në kohë për të luftuar valën e dytë të pandemisë Covid-19 dhe shumë shtete do të vazhdojnë ta përballojnë pa të luftën me armikun e padukshëm. Po ashtu, Ryan theksoi se vaksina nuk duhet të shihet si një “ilaç magjik”.
“Unë mendoj se do të duhen të paktën katër ose gjashtë muaj para se të ketë nivele të mjaftueshme të imunizimit të tufës”, përfundoi ai.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu