• |
ide | kryesore

Përplasjet mbi viktimat nga Covid-19/ Rama-Bashës: Po i trazon për pushtet

-Instant, Lajme, Të fundit

Këtë të dielë, kryeministri Edi Rama e ka nisur me një sulm ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në lidhje me debatin për numrin e viktimave nga koronavirusi. Teksa publikon pamjet e spitalit të ri të fëmijëve në Durrës, kreu i qeverisë thotë se opozita edhe të vdekurit i trazon për pushtet.


“ Atyre që edhe të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre për pushtet dhe ambicies tonë, për shëndetësinë e Shqipërisë duam ju uroj të gjithëve një të dielë të mbarë” shkruan ai.


3 Comments

 1. Argita Berisha ka blerë tokën rreth një vit pasi Berisha erdhi në pushtet në 2005.

  Deri në atë kohë, bëhej fjalë për një përpjekje të një ndërtuesi që të kthente një tokë të mbushur me gjarpërinj dhe zonë kënetore, në një fshat me shtëpi modeste.

  Por ardhja e Argitës ndryshoi gjithçka. Investimet qeveritare erdhën pas saj. Papritur u zhbllokuan fonde për rrugën drejt Lalzit duke e kthyer destinacionin ku më parë arrinin vetëm fuoristradat e diplomatëve të ngeshëm, në një rrugë të arritshme nga të gjithë dhe vetëm 45 minuta larg Tiranës.

  Argita solli me vete të tjerë. Ish-ministra dhe deputetë të PD-së kanë vilat e tyre në këtë fshat, përfshirë drejtorë që e nisën karrierën nën yllin e Argitës dhe njësoj si ajo nuk kanë asnjë shpjegim të besueshëm për burimin e të ardhurave të tyre.

  Çmimet e vilave në fshatin turistik u rritën menjëherë. Dhe vazhdojnë të rriten edhe sot, ndërkohë që ngjitur ja ndërtuar Lura 2 dhe Lura 3 por asnjë nuk ka sipërfaqen dhe afërsinë me detin që ka vila e madhe e Berishëve.

 2. Ne keto momente kaq te veshtire per vendin sidomos , por dhe gjithe globin duhet solidaritet, duhet per krahje dhe suport per gjithe stafin mjeksor qe perballet me kete virus te tmerrshem, dhe mundohet cdo ore e minute te shpetojne jete.
  Duhet nashkepunim pozite dhe opozite per ti nere me e mira ne keto kushte.
  Asgje te keqe nuk ka nga bashkepunimi.
  Kryeministri duhet te terhiqet nga te te qenit arrogant dhe mosperfilles ndaj cdo propozimi.
  Lideri opozites duhet te ofroj bashkepunim.
  Lidhur me nr e fataliteteve, le te hetohet rasti, asgje e keqe nuk vjen nga transparenca

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu