• |
ide | kryesore

23 mijë të infektuar dhe 853 viktima në Itali gjatë 24 orëve të fundit

-Instant, Lajme, Planet

Rriten në mënyrë të dukshme shifrat e infektimeve dhe viktimave nga COVID-19 në Itali.


Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 853 pacientë, nga 630 viktima që u regjistruan një ditë më parë.


I lartë vijon të jetë edhe numri i infektimeve, ku në këto 24 orë kanë rezultuar pozitivë 23 232 persona, nga 189 mijë tamponë të realizuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu