• |
ide | kryesore

FOTO/ Mjekët dhe infermierët hedhin valle në ballkonin e spitalit Shefqet Ndroqi

-Instant, Lajme, Të fundit

Ndërkohë që çdo ditë nga spitali Shefqet Ndroqi mediat raportojnë për vdekje dhe probleme në trajtimin e të sëmurëve me Covid, duket se këtë të mërkurë atmosfera jashtë spitalit është disi më ndryshe. Ansambli i Valleve dhe Këngëve Popullore ka dhënë një koncert në oborrin e spitaleve duke ndryshuar disi atmosferën mortore që ekziston prej muajsh në këtë spital për shkak të sëmurëve të shumtë me Covid që ndërrojnë jetë.Në disa vende të tjera të botës janë parë mjekë dhe infermierë që kërcejnë nën ritmet e muzikës, por kjo ka ndodhur kur numri i të sëmurëve apo i të infektuarve me Covid ka shkuar në zero. Në Shqipëri asgjë nuk ka ndryshuar ende.

5 Comments

  1. a ka mundesi ti beni ne fshehtesi e pa shume zhurme qe dhe mjeket te heqin pak stresin por dhe puna te behet, se nderkohe teksa argetohen dikush mund te kete nevoja te ndryshme dhe ndonjehere faktori kohe eshte vendimtar. te paktem kete show bejeni pa buje. italia ka staff kur del e ben spektakle te tilla, lejne te koka njerez, nese te ne ka mungesa dhe te tjere shohin aheng po i semuri cben?
    nuk cuditem nga socialistet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu