• |
ide | kryesore

Ministrja e Arsimit: Shkolla nuk do të rinisë në 4 janar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministrja e Arsimit Evis Kushi e ftuar në studion e “ABC”-së deklaroi për herë të parë se shkolla pas festave, pra në janar nuk do të nisë në datë 4 sikur është në program, por në 11 ose 18 të muajit të parë të vitit të ri për shkak të pandemisë.


“I vetmi sinjal që kemi është që pushimet dimërore do të jenë më të gjata. Akoma nuk e kemi vendosur nëse do të jetë 11 apo 18 janar fillimi i shkollës. Theksoj se dinamika e pandemisë do të ndikojë në vendimmarrje”, – tha Kushi.


5 Comments

  1. po po se kush do mbaje ne shtepi nuk ju plas shume

    jepini lekepra prinerve qe te rrine ne shtepi me femijet

    apo harrova fare ekeni bere me te thjeshte i keni lene pa pune fare keshtu qe edhe ata qe jane endde ne pune do jene pa pune shume shpejt me kete qeveri korrupsioni dhe droge , kehtu qe ata pa pune jane, skeni pse ti jepni as ndihme as pushim te pagur , leket qe merrni borxh ne bote ju duhen per inceneratoret ,PPP, dhe : !!!!

    SHENDETESIA FALAS!!!!!!

    jeni pertiu futur hellin dhe pjekur per se gjalli rrace e keqe antishqiptare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu