• |
ide | kryesore

Greqi/ 639 raste të reja me COVID-19 dhe 52 viktima

-Instant, Lajme, Planet

639 raste të reja me koronavirus dhe 62 vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Greqi.


Deri më tani raportohen 125173 raste në total me COVID-19 në shtetin helen.


Ndërsa 558 pacientë po trajtohen të intubuar, 732 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU. Ndërkohë, deri më tani nga virusi vdekjeprurës janë shënuar 3687 vdekje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu