• |
ide | kryesore

Flet Mimi Kodheli: Pse votova kundër Çuçit dhe Ekonomit si ministra

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shkaktoi kuriozitet vota kundër që deputetja e Partisë Socialiste Mimi Kodheli dha në Kuvend për emërimin e Bledi Çuçin si ministër të Brendshëm dhe Milva Ekonomit si ministre të Bujqësisë.


Hamendësimet ishin të shumta edhe për faktin se Kodheli ishte një nga emrat më të përfolur për të pasuar Sandër Lleshajn. Deputetja ka ndërhyrë në telefon në emisionin “Open” në TCH kur tha se votën e ka hedhur gabimisht kundër.


“Unë tashmë jam në një moshe dhe kam nevojë për syze. Nuk e kam parë mirë çfarë shkruhej në dekretin e Presidentit dhe thjesht e kam votuar kundër. Nëse hapni Facebook mund të shihni se çfarë kam thënë për shoqen time të fëmijërisë për Milva Ekonomi” – tha Kodheli.

E pyetur për përfoljen e saj si ministre e Brendshme ajo tha se ishte e kënaqur me atë që kishte arritur deri tani në politikë. “Unë kam qenë në një kohë të gjatë në politikë. Kam qenë e nderuar që kam qenë ministre e mbrojtjes” –tha Kodheli. Të ketë qenë thjesht çështje syzesh?!!! ©LAPSI.al

13 Comments

 1. Dy vite më pas nga ky vlerësim ministri i mbrojtjes Arben Imami hedh firmwn përmes kësaj shkrese dhe ngarkon një prej njerëzve më të besuar të tij, Gjeneralin Xhemal Gjunkshin komandant i forcës mbështetëse si përfaqësues i kësaj ministrie, për dorëzimin dhe nënshkrimin e kontratës së shitjes të Klubit sportive Partizani.

  Më 16 Tetor 2009 kjo pronë prej 26.525 m2 dhe nën objekt 775m2 shitet për vlerën 10.109.000 lekë.

  Për këtë privatizim Jamarbër Malltezit i mjaftuan 24 muaj për të finalizuar një privatizim të këtyre përmasave duke u përfshirë një sërë institucionesh në një kohë kur janë mijëra ish pronar të cilët kanë 30 vite në kërkim të pronave të tyre mos ende nuk I kanë marrë.

  E gjithë kjo kronologji privatizimi dëshmon vënien e të gjithë shtetit në shërbim të dhëndërrit të kryeministrit Sali Berisha në këtë operacion masiv privatizimi nga ku ai falë kthimit të kësaj prone tek pronarët, u kthye në një përfitues direk më pas në 17 kullat e ngritura me lejen e një tjetër zyrtari nga partia e vjehrrit kyeministër, Lulzim Bashës ish kryebashkiak i Tiranës.Ju te vertet quanti ate qe shkruani vete dhe jo ate qe thote vete mimi

  1. O Kar, sa rri te bo hartime ketu, beji nje nder Mrikes, bliji nje pale syze qorrash se do e hani keq me keto “vota qorre”:).

   Idiot dostojevski!

  2. Kjo MRIKA (Mimi) Kodheli, eshte pjese e grupit fondamentalist, “Ushtaret ne sherbim te Vatikanit”, ku bejne pjese Aleksander Leshi, Lindita Nikolla, Pjerin Ndreu, Plarent Ndreca, Tom Doshi, Ndokat, Frokat, Babanet, Valdrinet, te gjithe banditet qe u larguan nga parlamrnti dhe bashkite prej ligjit te dekriminalizimit.
   Nder shume vesesh qe ka eshte dhe perdoruese e drogave qe injektohen neper vena.

  3. Ore kërriç enverist !
   Nuk është fjala për “privatizimin e Klubit Partizani” që ti si tifoz futbolli e ke pasur në zemër sëbashku me tët atë..
   Fjala ësht për tokën, pronë private e familjes Malltezi që ishte rëmbyer nga diktatura enveriste, e që në bazë të ligjeve të privatizimit i është rikthyer pronarëve të saj.

 2. Bravo shoqja Tefta!
  Partise i duhen kurdohere shoqe te disponueshme si puna jote, qe i vene gjoksin punes

   1. Nuk dijmë që ndonjë funksionar i lartë i PD të jetë marë me drogën e bile edhe në PS, zërat më të shumtë kanë akuzuar shefin e PS se përdor droga të forta, gjë që duket edhe kur e sheh që bën mimika e veprime psikopatike.
    PD nuk ka asnjë lidhje me Drogën po me DEMOKRACINË perëndimore që solli përmbysjen e sistemit socialist diktatorial.
    Nëse themi që PS është partia e Sorrosit, ka disa të vërteta faktike pasi që nga Rama, disa nga gratë e tij e pjesa më e madhe e funksionarëve të lartë të saj, kanë pasur lidhje të provuara me Sorrosin.

 3. Kjo, MRIKA (Mimi) Kodheli, eshte pjese e grupit fondamentalist, “Ushtaret ne sherbim te Vatikanit”, ku bejne pjese; Aleksander Leshi, Lindita Nikolla, Pjerin Ndreu, Plarent Ndreca, Tom Doshi, Ndokat, Frokat, Babanet, Valdrinet, te gjithe banditet, qe u larguan nga parlamenti dhe bashkite, prej Ligjit te Dekriminalizimit.
  Nder shume vesesh qe ka, eshte dhe perdoruese e drogave, qe injektohen neper vena.

 4. Syzet!!!!Jo mor jo.Butonat shifen mirë.Dhe me sy mbyllur të votosh dihet nga instikti se ku vë dorën.Arësyet mund jenë.Meqë është katolike ajo e bëri për hatër të ish ministrit katolik.Ndoshta ky shkak i dha rastin të tregojë që unë po reflektoj për politikat e Ramës për justifikim për më vonë ,tanimë që anija është në mbytje.

 5. Cfare debile. U be e qarte se deputetet e PS cfare do lloj dekreti te sjelli presidenti ata pa e lexuar fare e votojne kunder ne menyre instiktive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu